Premijer: Buzet iznenadio Porečane, novi teški porazi Splita i Varteksa, Zamet uzeo bodove Marini

Ivan Dominik • ponedjeljak, 18.03.2013.

Rukometna Premijer liga polako, ali sigurno, ušla je u samu završnicu svog prvog dijela sezone. 23. kolom, koje se protegnulo kroz tri dana, liga je došla do posljednja tri kola prije početka drugog dijela natjecanja, a proteklog su vikenda 23. kolo Premijera obilježile ekipe Buzeta i Zameta...

Posljednja utakmica 23. kola Premijer lige odigrana je u Kaštelu Starom gdje je domaća Marina dočekala riječki Zamet. Utakmica igrana u nedjeljno popodne relativno je iznenađujuće pripala gostima u utakmici dobrih obrana te s vrlo malo golova. Nakon izjednačenog prvog dijela, koje je završeno rezultatom 11:11, Zamećani su "stisnuli" u drugom poluvremenu te stigli do pobjede od 22:19.

Odlična je bila obrana ekipe Irfana Smajlagića na čelu koje je Marin Đurica imao 12 obrana, dok je Luka Mrakovčić bio najbolji igrač u polju s osam golova. Kod poraženih domaćina vratari su skupili deset obrana, a najefikasniji je bio Mislav Nenadić s pet pogodaka uz slab postotak šuta.

Kolo počelo Dubravinim "gaženjem" Varteksa, Buzet iznenadio Poreč

Početak 23. kola Premijera bila je utakmica Dubrave i Varteksa u Varaždinu, odigran u petak. Slavili su Zagrepčani s visokih deset golova razlike i to apsolutnom dominacijom tijekom cijele utakmice. Na poluvremenu je Dubrava vodila s "plus osam", dok je na kraju susreta ta prednost narasla na konačnih 31:21. Varteksu nije pomoglo ni 20 obrana njegovih raspoloženih vratara, od toga 15 Bruna Varšića, dok je najviše pogodaka zabio Petar Svetec, četiri, koliko je dodao i Luka Trojko, ali iz 17 udaraca. Veprove je do pobjede vodio stopostotni Tomislav Kljaić sa šest golova, dok je sjajni lijevak na desnom krili Marko Punčec dodao pogodak manje. Tin Badžek među vratnicama Dubravčana uknjižio je 17 od 22 obrane vratara Zagrepčana.

Neizvjesnu i napetu utakmicu odigrale su ekipe Buzeta i Poreča, a deblji kraj neočekivano je izvukao gostujući, favorizirani sastav. Buzećani nisu baš sjajno na svom parketu otvorili susret pa su na pauzi gubili 14:12 nakon gola Tea Ćorića, međutim, u drugih pola sata polučili su veliki preokret i na kraju pobijedili 25:23. Vratari s deset obrana i Mario Galiot sa sedam golova vodili su Buzet do trijumfa, dok je na drugoj strani zakazao napad Porečana. Tim Thoss zabio je šest, a Rudolf Čužić pet golova, no nitko im se nije ozbiljnije pridružio pa je Poreč izgubio, iako su Tomislav Sladoljev (12) i vratari skupili 18 obrana.

Bjelovar se lakoćom kod kuće obračunao sa slabašnom Spačvom. Apsolutnom dominacijom i gradiranjem prednosti kroz čitav ogled, Bjelovarčani su naposljetku slavili 31:23, nakon "samo" tri gola prednosti na kraju prvog poluvremena. Predvodili su pobjednike i domaćine Dubravko Grgić, koji je bio sjajan na golu s 19 obrana, te Toni Ezgeta s deset golova, dok je sedam dodao Igor Gašparović. Kod poraženih Vinkovčana istaknuli su se samo Goran Šarenac s osam i Karlo Oroz sa šest zgoditaka.

Vodeći sastav lige iz Siska nadigrao ja također velikom lakoćom u svojoj dvorani momčad Gorice. Iako su se, u vrlo efikasnoj utakmici, gosti držali čitavo prvo poluvrijeme pa i dijelom drugog u egalu ili na minimalnom zaostatku, Siscia je u posljednjoj četvrtini dvoboja odjurila do nova dva boda. Do njih su ih trijumfalno odveli Mario Tomić i Tomislav Nuić s devet odnosno sedam golova, dok su vratari prikupili 18 obrana, od čega je odlični Luka Bumbak imao 14. Poraženi gosti imali su najboljeg igrača u Hrvoju Cekoviću, koji je u poraz Gorice od Siscije od 38:32 ugradio čak sedam pogodaka.

Nimalo uzbudljivo nije bilo u vjerojatno najjednosmjernijoj utakmici kola. Domaći Karlovac deklasirao je Split s 18 golova razlike slaveći rezultatom 39:21, nakon prednosti od čak 15:7 na polovici okršaja. Splićani su u Gradu na četiri rijeke ostali bez šanse, a najefikasniji igrač bio im je Josip Kežić koji je zabio četiri zgoditka, isto koliko i Oliver Lušić koji je imao jako slab postotak realizacije. Dok su na drugoj strani Luka Cindrić i Dominik Smojver zabili devet, odnosno sedam golova, Splićanima koji su u Karlovac došli sa samo deset igrača i dva golmana. Također, za pobjedu Karlovčana zaslužna je bila i činjenica da su njihovi vratari imali 18 obrana, pet više od splitskog para čuvara mreža.