Josip Piršljin • utorak, 26.03.2013.

U skupini F kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo momčadi koje su iza vodeće Rusije ostale su bodovno izjednačene. Portugal je s 2:0 pobijedio Azerbajdžan, a na gostovanju je slavio i Izrael istovjetnim rezultatom.

Skupina F

Azerbajdžan - Portugal 0:2
(Alves 63', Almeida 79')

Portugalci su uspješno odradili gostovanje u dalekom Azerbajdžanu i pobjedom se približili vodećoj Rusiji na samo jedan bod, ali s tim da momčad Fabija Capella ima čak dvije utakmice manje. Dvoboj na stadionu u Bakuu je odlučen tek u drugom poluvremenu kada je popustila obrana domaćih.

Sve je krenulo nizbrdo za momčad koju vodi njemački stručnjak Berti Vogts u 55. minuti. Tada je Alijev dobio drugi žuti karton, a manje od deset minuta trebalo je gostujućem sastavu da povede. Joao Moutinho je izveo korner, a najviši i najspretniji u skoku bio je Bruno Alves za 1:0.

Sve je bilo riješeno u 79. minuti kada su Portugalci izveli brzu akciju. Na lijevoj strani je loptu povukao Fabio Coentrao, ubacio u sredinu šesnaesterca gdje se našao Hugo Almeida, a napadač Besiktasa glavom pogađa za konačnih 2:0. Cristiano Ronaldo zbog žutih kartona nije imao pravo nastupa.

Sjeverna Irska - Izrael 0:2
(Refaelov 77', Ben Basat 84')

Izrael je zadržao drugo mjesto na ljestvici zahvaljujući pobjedi od 2:0 u Sjevernoj Irskoj. Ostao je bodovno izjednačen s Portugalom, ali zbog bolje gol-razlike bliže je Rusiji koja je vodeća iako od obje ekipe ima dvije utakmice manje.

Domaća je momčad dugo odolijevala Izraelcima. Skroz do 77. minute držala je rezultat 0:0, no tada su gosti uspjeli povesti i na kraju pobijediti. Najprije je za 1:0 gol postigao Lior Refaelov na asistenciju Zahavija, a potom je u 84. minuti sve dileme oko pobjednika riješio Ben Basat. Sjeverna Irska je ostala na samo tri osvojena boda i bez pobjede, dok će Izrael do kraja voditi veliku bitku s Portugalom za drugu poziciju.