Bundesliga, 27. kolo, 30.03.2013, 18:30 h
Bayern 9:2 Hamburger SV
Hamburger SV

Katastrofa HSV-a u Münchenu: Bayern "devetkom" najavio okršaj s Juventusom

Igor Šestak • subota, 30.03.2013.

Subotnji program u Bundesligi zaključili su Bayern i HSV, derbijem 27. kola koji to nije bio. Momčad iz Münchena demolirala je obranu svojih suparnika i zabila joj čak devet golova. Posebno raspoložen bio je Pizarro s četiri pogotka, dva je zabio Robben, a u strijelce su se još upisali Shaqiri, Schweinsteiger i Ribery. Gosti su u završnici uspjeli zabiti dva pogotka, a strijelci su bili Bruma i Westermann. Milan Badelj odigrao je 80 minuta za HSV, dok je Mandžukić ostao na klupi Bayerna svih 90 minuta.

Prije prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka protiv talijanskog Juventusa, Bayern je morao odraditi utakmicu 27. kola Bundeslige protiv HSV-a. Budući da je dortmundska Borussia u ranijem terminu slavila u Stuttgartu, Bayern je ostao bez prilike da već u ožujku osigura titulu prvaka Njemačke, no titula je u praksi ionako već njegova. Komforna situacija na tablici Bundeslige omogućila je Juppu Heynckesu odmaranje igrača i kalkuliranje sa sastavom. Bez obzira na to, Bayern je pripremu za Juventus odradio savršeno i zasigurno zadao dodatne brige Antoniju Conteu.

Trener Bayerna priuštio si je ostaviti na klupi Riberyja, Müllera i Mandžukića, a računati nije mogao na Alabu i Gomeza. U napadu je stoga zaigrao Pizarro, iza njegovih leđa igrali su Shaqiri, Kroos i Robben, a poziciju lijevog braniča okupirao je Gustavo. Gosti iz Hamburga doputovali su na jug Njemačke bez Jansena i Beistera, izvan sastava je i dalje Iličević, a u prvih 11 našao se Badelj.

U kojem će smjeru ići ova utakmica bilo je jasno nakon samo nekoliko minuta. Bayern je očekivano uspostavio dominaciju, a poveo iz prvog udarca. U petoj minuti Kroos je povukao kroz sredinu pa dodao Shaqiriju, a Švicarac potegnuo s dvadesetak metara i zabio svoj drugi pogodak ove sezone. Valja istaknuti i očajnu reakciju HSV-ovih braniča koji gotovo da nisu ni pokušali spriječiti taj udarac. Dvije minute kasnije prvu je priliku imao Pizarro, ali je pucao pored gola, dok je na drugoj strani u 17. minuti Neueru zaprijetio Son.

Do povećanja vodstva Bavarci su stigli u 19. minuti. Nakon brzo izvedenog kornera Shaqiri je nabacio, Schweinsteiger neobjašnjivo ostao sam na prvoj vratnici i glavom pogodio za 2:0. Gostujući vratar Adler bio je na streljani. Uspio je obraniti dobre prilike Robbena i Martineza, ali je u 30. minuti i treći put morao po loptu u mrežu. Za obranu HSV-a ponovno je koban bio korner. Robben je centrirao, Martinez prenio loptu na drugu vratnicu, a Pizarro iz blizine zabio svoj prvi prvenstveni pogodak u sezoni.

Sva nemoć HSV-ove momčadi još je jednom izašla na vidjelo u 33. minuti. Robben je dao loptu Pizarru, Peruanac mu ostavio loptu petom, a gostujući igrači zaboravili popratiti Nizozemčev trk. Robben se našao u idealnoj situaciji i povisio na 4:0. Bavarci su si nakon toga uzeli manji odmor, a onda je 45. minuti Pizarro došao do novog pogotka. Shaqiri je pogodio stativu, a napadač se našao na pravom mjestu i 15 minuta nakon prvog, zabio i drugi gol u sezoni.

Nastavak je dobrim udarcem otvorio Son, na drugoj je strani zamalo neprecizan bio Shaqiri, a u 52. minuti Bayern je nastavio puniti mrežu družine iz Hamburga. Robben se sjurio po desnoj strani, prošao kraj dvojice čuvara pa ubacio za Pizarra koji je petom pospremio loptu u mrežu. Čim se krenulo s centra, Bayernov hat-trick junak pripremio je i sedmi pogodak. Prisilio je Brumu na pogrešku pa odložio loptu za Robbena koji je krasnim lobom svladao Adlera za nevjerojatnih 7:0 u 53. minuti.

Tek sedmi gol u mreži potaknuo je Thorstena Finka - nekad igrača Bayerna, a danas trenera HSV-a - na prve promjene u sastavu, a Heynckes je u posljednjih pola sata priliku dao Mülleru i Riberyju, ne i Mandžukiću. Bayernovi igrači malo su usporili tempo, a onda u 68. minuti dočekali novu priliku. Ribery je odlično proigrao Müllera, a njegovu asistenciju u svoj četvrti pogodak pretvorio je Pizarro. U narednim minutama Adler je još nekoliko puta opasno živio, a u 75. minuti HSV je stigao do počasnog pogotka.

Van der Vaart je izveo korner, a Bruma nadskočio Dantea i glavom svladao Neuera. Taj je pogodak naljutio Bavarce, a posebno Riberyja koji je u idućoj minuti uzeo loptu pa s lijeve strane ušao u kazneni prostor gostiju i pogodio suprotni kut Adlerovog gola za 9:1. U 81. minuti Fink je iz igre izvadio Badelja koji se svojom igrom uklopio u HSV-ovo sivilo, a golovima ni tu nije bio kraj. Igrala se 86. minuta kada je Van der Vaart još jednom ubacio iz kornera, a glavom je ovoga puta pogodio Westermann. Bayern je u završnim minutama imao još nekoliko dobrih situacija, ali do desetog pogotka ipak nije stigao.

Bila je to uistinu fantastična predstava Bayerna kojom je svoj rekordni niz pobjeda produžio na deset utakmica. Bavarci su dobili sve prvenstvene utakmice u 2013. godini uz gol-razliku 34:6. Na tablici su zadržali 20 bodova prednosti pred Borussijom i ne izgube li u idućem kolu od Eintrachta, osigurat će naslov prvaka. Veliki okršaj s Juventusom očekuje ih u utorak na Allianz Areni.

• Torca-Dubrava01.04.2013. u 13:22
    ...ovo je stvarno ............. Duga Devetka.....ideššššš...
    Torca-Dubrava
  • Obrisan korisnik31.03.2013. u 16:16
    samo sta dinamo prima 5,6 komada redovito, a svaki klub u ligi petice mora imati jedan los dana
  • Obrisan korisnik31.03.2013. u 08:15
    Ne slazem se.Mandzukic je bez dileme bolji igrac od Dzeke.Inace jucer Man City dobio 4-0 a Dzeko 0 golova i nula asistencija.Toliko o "velikom golgeteru".Jos da dodam da bi Mandzukic bio vjerovatno prvi topnik Bundeslige da Heynckes ne rotira toliko u zadnje vrijeme pa je cesto na klupi.(bodovna... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 23:46
    A mi se smijemo kad Dinamo u Ligi prvaka popije 5,6 komada,a vidi jedan klub u ligama petica dobije DEVET komada,e to je smiješno i žalosno. Usput kao navijač Juventusa,nadam se da ja Bayern u ovoj utakmici potrošio svu municiju. FORZA JUVE
  • etti30.03.2013. u 23:37
    Ne ne, nikako ne želim reć da će Juventusu biti lako, pa o Bayernu pričamo. Bayern je favorit, tu nema dvojbi, no to nikako ne isključuje mogućnost prolaska Juvea u polufinale. Osobno smatram da je i poraz od 2-1 dobar rezultat za odnijeti u Torino. Za Juventus će vrlo bitno biti postići pogodak u... [više na forumu]