Bundesliga, 27. kolo, 31.03.2013, 15:30 h
Wolfsburg
Wolfsburg 2:2 Nürnberg
Nürnberg

Damir Žbulj • nedjelja, 31.03.2013.

U prvom nedjeljnom susretu Uskršnjeg rasporeda 27. kola njemačke nogometne Bundeslige Nürnberg je gostovao kod Wolfsburga i u odličnoj, uzbudljivoj utakmici, s pregršt fantastičnih golova i prilika uzeo je bod, iako je nakon zaostatka na poluvremenu od dva pogotka na kraju trebao i slaviti. Ivica Olić našao se u početnom sastavu domaćih, odigrao je čitavih 90 minuta, a proslavio se sjajnim pogotkom u rašlje s nekih 20-ak metara u 27. minuti dvoboja. Perišić i dalje na konkurira za sastav Vukova zbog ozljede...

Nije bilo odmora za Bundesligaše niti na Uskrs. U prvom nedjeljnom dvoboju Wolfsburg je na svom terenu ugostio Nürnberg, a nakon odlične igre i dva fenomenalna pogotka u nastavak utakmice krenuo je s dva pogotka viška. Fantastično je već u trećoj minuti iz slobodnjaka zabio Brazilac Diego, dok je domaće navijače u trans bacio Ivica Olić, koji je vrhunski, s više od dvadeset metara, loptu lijevom nogom smjestio u gornje desne rašlje gostujućeg vratara.

U nastavku su gosti krenuli ofenzivnije, što im se isplatilo s dva postignuta pogotka, a na kraju su mogli i do pobjede.

Za hrvatske ljubitelje nogometa očekivana je bila činjenica što se Ivica Olić ponovno našao u udarnoj postavi Wolfsburga, s obzirom na odličnu formu u kojoj se nalazi proteklih nekoliko tjedana, a što je i potvrdio u nedavnim reprezentativnim nastupima, pogotkom i asistencijom. Trener Hecking promijenio je malo formaciju, upario je Olu u napadu s Helmesom, što se pokazalo kao odlična opcija.

Nije moglo bolje započeti za domaće, kada se Brazilac Diego prihvatio izvođenja jednog slobodnog udarca s nekih 18 metara udaljenosti od Nürnbergovih vrata. Odličnim je i odmjerenim udarcem loptu smjestio u mrežu, za rano slavlje na tribinama.

Međutim, samo tri minute kasnije, nakon pokušaja Essweina, gosti su mogli do izjednačenja. izuzetno aktivan bio je Ivica Olić i u narednim minutama, kreirao je nekoliko opasnih situacija, ali nakon još jednog pokušaja Nürnberga u 18. minuti, hrvatski napadač sjajnim je pogotkom desetak minuta kasnije na najbolji mogući način odgovorio na pokušaj gostiju.

Olić se oslobodio na 20-ak metara, opalio ljevicom i pogodio same desne rašlje gostujućeg vratara.

Još je Wolfsburg u samoj završnici prvog dijela imao dvije ogromne prilike, Helmes je u sudačkoj nadoknadi pogodio i vratnicu, ali na odmor se otišlo 'samo' s 2:0. Što se u drugom dijelu pokazalo kako im nije bilo dovoljno za pobjedu.

Nürnberg se u nastavku prikazao kao neka sasvim drugačija ekipa. Zaigrali su ofenzivnije, hrabrije i nije trebalo proteći puno vremena da im se to i isplati.

Nakon nekoliko dobrih prilika, u 61. minuti smanjili su zaostatak. Ubačaj u kazneni prostor Wolfsburgov Srbin Medojević izbio je na gotovo 25 metara, a Belgijac Simons je sjajnim, topovskim udarcem iz voleja na najbolji mogući način odgovorio na golove domaćih iz prvog dijela.

Pogrešku uzdrmanog domaćina iskoristili su samo pet minuta kasnije, kada je branič Nilsson bio bolji u duelu s Kjaerom te je ubačaj Japanca Kiyotakea pretvorio u drugi pogodak Nürnberga i poravnanje rezultata na 2:2.

Izuzetno uzbudljiva bila je završnica utakmice, gosti su imali konkretnije prilike za novu promjenu rezultata, Pekhart je čak glavom loptu poslao u vratnicu. međutim, na kraju je ostalo 2:2. Wolfsburg je ovim bodom propustio priliku bodovno se s Nürnbergom izjednačiti na ljestvici, a u idućem kolu gostuju kod Bayera u Leverkusenu.