Bundesliga, 27. kolo, 31.03.2013, 17:30 h
Greuther Fürth
Greuther Fürth 2:3 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Damir Žbulj • nedjelja, 31.03.2013.

Niti posljednja utakmica nedjeljnog blagdanskog rasporeda njemačke nogometne Bundeslige nije razočarala. Pet postignutih pogodaka, uz dobru igru i veliku borbu fenjeraša Fürtha protiv favoriziranog Eintrachta, međutim, gosti su bili ti koji su na kraju odnijeli bodove. Srđan Lakić krenuo je od prve minute, istaknuo se s nekoliko promašaja, ali i odličnom reakcijom kod drugog pogotka Eintrachta...

Iako danas nije bio raspoložen kao Ivica Olić, njegov donedavni suigrač iz Wolfsburga, a sada član Eintrachta sa svojom ekipom stigao je do bodova, koji će im biti od nemjerljive važnosti u borbi za mjesto koje naredne sezone vodi u Ligu prvaka.

U okršaj s posljednje plasiranom Greuther Fürthom ušli su kao favoriti, ali domaći nogometaši pokazali su se kao izuzetno neugodan suparnik, koji im je gotovo pokvario planove.

U špici napada za Eintracht je zaigrao i Srđan Lakić, koji je u prvom dijelu imao i dvije lijepe prilike za pogodak, no, u nastavku se donekle iskupio pokazavši odličan osjećaj za igru kod drugog pogotka svog sastava. Odlično je propustio loptu, znajući kako je u zaleđu pa je u priliku izbacio Aignera, koji je poentirao za vodstvo gostiju. Uspjeli su ga zadržati i do kraja susreta.

Međutim, nije sve počelo kako su nogometaši Armina Veha očekivali. Rani pogodak domaćih, kada je u već u drugoj minuti Srbin Đurđić zabio glavom, unio je nervozu i zabrinutost kako možda neće sve biti po njihovom planu.

Jako dobru predstavu pogotkom je najavio Japanac Inui u 12. minuti, pogodivši s ruba kaznenog prostor za poravnanje na 1:1, ali bez obzira na neke izrazite prilike, od čega je i Lakić u dva navrata mogao zatresti mrežu Fürtha, na odmor se otišlo bez prednosti za bilo koju ekipu.

U drugom poluvremenu Eintracht je zaigrao još s dodatnim napadačkim ambicijama i nije dugo trebalo čekati da ipak stignu do vodstva. Otpor su slomili na isteku sat vremena igre, Oczipka je ubacio u kazneni prostor, vrhunski je Lakić propustio loptu za Aignera, izbjegao tako zaleđe, a priliku iz blizine Nijemac nije mogao propustiti.

Kada je Alexander Meier 20-ak minuta prije kraja snažnim udarcem s ruba 16-erca povisio na 1:3, činilo se kako je dvoboj odlučen, no, Sararerov gol poslije solo akcije za 2:3 unio je neizvjesnost u završnicu.

Fürth ipak nije treći put svladao gostujućeg vratara, bodove su prepustili gostima, a za goste je na terenu Lakić proveo 76 minuta ove utakmice. Eintracht je tako ponovno bodovno poravnat sa Schalkeom, nalazi se na petoj poziciji i još uvijek se s pravom može nadati kako će ekipu iz Gelsenkirchena uhvatiti na krivom koraku.

Idućeg vikenda Lakić i društvo na svom terenu dočekuju minhenski Bayern, kada će imati prilike pokazati koliko je zapravo njihova kvaliteta.