Premiership, 31. kolo, 01.04.2013, 21:00 h
Fulham 3:2 Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

Berbatov još jednom donio bodove Fulhamu, QPR ostaje pretposljednji

Ante Zovko • ponedjeljak, 01.04.2013.

Uz dva pogotka Dimitra Berbatova, Fulham je pobijedio Queens Park Rangers 3:2 u posljednjoj utakmici 31. kola Premier lige. U pravom malom trileru domaćin je poveo 3:0, da bi se gosti, uz neiskorišten jedanaesterac, uspjeli umalo dokopati boda.

Londonski ogled može se mirne duše proglasiti najuzbudljivijim dvobojem kola, uz pet golova, jedanaesterac, promašeni jedanaesterac i isključenje. Momčadi Harryja Redknappa slaba je to utjeha je ostaje pretposljednja, sa sedam bodova manje od 17. Wigana koji ima i utakmicu manje.

Fulham je priliku za vodstvo dobio s bijele točke. Samba je nepotrebno srušio Dejagaha, a Berbatov u osmoj minuti pogađa u četvrti put u četiri posljednja susreta prevarivši Cesara.

Samba se potrudio ispasti tragičar utakmice. U 22. minuti izgubio je loptu u pokušaju raščišćavanja. Duff sprema Berbatovu drugi pogodak prizemnim udarcem.

Clint Hill zaokružio je tragikomično poluvrijeme za Rangerse u 41. kad nije uspio izbjeći Riiseovu nabačaju i ramenom pospremio treću loptu u vlastitu mrežu. Tračak nade u posljednjoj minuti poluvremena vraća Taarabt nakon što je gotovo sve napravio sam i odmjerenim prizemnim udarcem smanjio na 3:1.

Pet minuta poslije nastavka igre gosti su bili u prilici smanjiti iz jedanaesterca. Karagounis je faulirao Taarabta, ali Schwarzer sjajno brani Remyjev pokušaj. Remy se iskupio samo dvije minute kasnije natrčavši na ubacivanje Mbie i plasiravši loptu u gol.

Koliko je god Fulham bolji bio u prvom, toliko je QPR bio u drugom poluvremenu, ali nije uspijevao u realizaciji. Čuvanje vodstva domaćima je postalo još teže kad je Sidwell pokupio crveni karton zbog starta na Armanda Traorea.

• Obrisan korisnik02.04.2013. u 11:19
    qpr ima momčad da se bori za 5-6mjesto,a na kraju će bez problema ispast iz lige
  • Obrisan korisnik02.04.2013. u 02:31