Ivan Dominik • nedjelja, 14.04.2013.

Drugog dana odigravanja 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva odigrane su četiri utakmice, koje su zaista ponudile mnoštvo golova, uzbuđenja i iznenađenja. Vrlo efikasne utakmice donijele su dvije pobjede domaćina te po jedan remi i gostujući trijumf, dok je najviše odjeknula pobjeda Deportiva, koji je fantastično grčevito bori za o(p)stanak u ligi, u predgrađu Valencije...

31. kolo Primere nastavljeno je u ranim subotnjim popodnevnim satima utakmicom Valladolida i Getafea, koja je bila vrlo uzbudljiva i napeta, i više nego što to sugerira rezultat. Nakon 90 minuta slavila je domaća momčad uz 2:1 i to velikim preokretom u drugom dijelu.

Gosti iz Madrida poveli su krajem prvog poluvremena golom Alcacera, kojem je asistirao Borja, no Valladolid je nakon mnogo bolje igre u nastavku, čak i dominacije, uspio poravnati u 68. minuti, kada je Rubio poslužio strijelca Oscara. Lijevo krilo Valladolida i junak utakmice, pet minuta kasnije je poslužilo Guerru, koji je poentirao za konačnih 2:1 domaćina, a kada je tri minute kasnije Alexis iz redova Getafea dobio izravni crveni karton, priča je za gostujuću momčad bila završena.

Nakon utakmice u Valladolidu, na teren stadiona Ciutat de Valencia izašli su nogometaši domaćeg Levantea i Deportiva, koji se nalazi u opasnoj zoni te se još uvijek, unatoč fenomenalnoj formi u zadnje vrijeme, bori za opstanak u La Ligi. Sjajnu formu Depor je pokazao i u predgrađu Valencije, gdje je iznenadio Levante u šokantno slavio u gostima rezultatom 4:0.

Sve je bilo riješeno već u prvih 28 minuta kada je sastav iz la Corune poveo 3:0 golovima prekaljenog i iskusnog Juana Carlosa Valerona, koji je otvorio susret golom već u 12. minuti, na asistenciju još jednog veterana Manuela Pabla. Zatim je vodstvo Galicijaca povećao Pizzi na dodavanje Bruna Game, da bi Nelson Oliveira osam minuta kasnije zabio za 3:0 gostiju.

Levante se od tog uraganskog početka Deportiva nije oporavio do kraja poluvremena ni do konca cijele utakmice, dok je upravo u njemu, u samoj završnici susreta Deportivo postavio konačnih 4:0. Za potvrdu četvrte uzastopne pobjede momčadi iz Galicije, zabio je Bruno Gama na dodavanje neuništivog Valerona.

Mnogo golova, njih čak šest, viđeno je i u srazu Espanyola i Valencije, koji je završio remijem u Barceloni. Utakmica dvaju suparnika završila je 3:3, a bliži pobjedi bili su gosti koji su zabili pogodak za 3:2 u 90. minuti, no ipak nisu uspjeli iz Katalonije odnijeti trobod.

Ipak, povela je domaća momčad golom Wakasa Mubaraka u 45. minuti pa je 1:0 za Papige bio rezultat prvog dijela. No, nakon samo osam minuta nastavka za Valenciju je poravnao Sergio Canales. Nakon toga novih golova nije bilo do 82. minute kada Joan Verdu ponovno donosi vodstvo domaćima poslije proigravanja baš Wakasa, međutim, Šišmiši dvama brzim golovima u 87. i 90. minuti potpuno okreću rezultat u svoju korist.

Pet minuta nakon Verdua poravnao je na 2:2 Jonas, a tri minute poslije njega asistent za njegov pogodak, Roberto Soldado, zabija za 3:2 Valencije nakon upošljavanja sjajnog Evera Banege, koji je bio dodavač i za prvi pogodak gostiju. Ipak, nakon infarktne završnice utakmica završava remijem od 3:3, jer je asistent za prvi gol Espanyola, Sergio Garcia na dodavanje Christiana Stuanija pogodio mrežu Valencije za konačan rezultat. Igrala se tada treća minuta sudačke nadoknade, a dvije minute potom je za domaće još "pocrvenio" Raul Rodriguez.

Posljednji susret večeri odigran je u Andaluziji gdje je domaća Malaga nadigrala Osasunu minimalnim rezultatom. Pobjedu od 1:0 Srdelama je osigurao Brazilac Julio Baptista u drugoj minuti sudačke nadoknade utakmice, odličnim volejom nakon jednog ubacivanja koje je izazvalo gužvu i pomutnju u obrani baskijske ekipe. Bio je to veliki šok, pogotovo za goste iz Pamplone, nakon jedne prilično mirne i lagane utakmice u Malagi.

• Obrisan korisnik14.04.2013. u 15:31
    Prvi gol Deportiva, akcija Manuel Pablo - Valeron, kao u dobra stara vremena.
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 11:14
    Bravo za La Corunu i Malagu, ps nadam se da će Malaga pustit u 37.kolu Deportivu ako im bude trebalo za ostati iako nevjerujem.
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 08:19
    napokon se deportivu posložilo, 4 pobjede za redom i dižu se s dna gdje su neočekivano jer igraju jako dopadljiv nogomet