Igor Šestak • nedjelja, 14.04.2013.

Nogometaši Barcelone stigli su do nove pobjede. U 31. kolu Primere gostovali su kod Zaragoze i upisali svoj 26. ovosezonski trijumf. Iako su nastupili bez nekolicine važnih igrača, Katalonci su lakoćom slavili s 3:0, a junaci pobjede bili su Thiago Alcantara s pogotkom i dvije asistencije te dvostruki strijelac Tello. U ranijem terminu uspješan je bio i Atletico Madrid. Na svom je stadionu s 5:0 svladao Granadu, a dvostruki strijelac bio je Radamel Falcao.

Thiago Alcantara i Tello izludili obranu Zaragoze

Nakon izborenog plasmana u polufinale Lige prvaka, pred Barcelonom je bilo gostovanje kod Zaragoze, momčadi opterećene borbom za opstanak i nizom od 13 utakmica bez pobjede. Katalonci su bili prisiljeni nastupiti bez ozlijeđenog Messija, a trener Vilanova odlučio je odmoriti Iniestu i Albu, dok su Pique, Pedro i Villa započeli na klupi. S Xavijem su u vezi zaigrali Song i Alcantara, dok su prednju trojku činili Alexis, Tello i Fabregas.

Iako je nastupila u prilično neobičnom sastavu, Barcelona je od prvog sučevog zvižduka krenula po pobjedu. Najopasniji po domaću obranu bio je Tello, no nije uspio poentirati. Što nije uspjelo njemu, uspjelo je Thiagu Alcantari u 20. minuti. Nakon lijepo odigrane akcije s Alexisom, Alcantara je mirno svladao domaćeg vratara i pogodio od stative za vodstvo Blaugrane.

Nakon vodećeg pogotka igra se primirila, a Barcelona je u svom stilu kontrolirala zbivanja na terenu. Iako nije stvarala ozbiljnije prilike, Barcelona je u 39. minuti uspjela udvostručiti svoje vodstvo. Odličnom asistencijom istaknuo se strijelac prvog pogotka, Thiago Alcantara, a siguran egzekutor bio je Tello.

S 2:0 otišlo se na predah, a nakon samo tri minute nastavka blizu pogotka stigao je Alexis. Njegov udarac odsjeo je na gredi. Šest minuta kasnije domaća se mreža ipak zatresla i treći put. Silno raspoloženi Alcantara gurnuo je Tella u kontranapad, a mladi napadač Barcelone sjurio se po lijevoj strani i ljevicom postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Barcelona je kod 3:0 ponovno usporila tempo i lakoćom držala Zaragozu pod kontrolom. Domaćini su nekoliko puta neprecizno zaprijetili Valdesu, a Tello je u 69. minuti umalo stigao do hat-tricka. Izašao je pred domaćeg vratara i pokušao lobom, ali Roberto je spriječio pogodak. Pet minuta kasnije za domaće je opasno pucao Rochina, a iz završnih 15 minuta valja izdvojiti još jedan ulazak s klupe Erica Abidala.

3:0 je bio i konačni rezultat te je Barcelona stigla do nova tri boda, kojima se približila osvajanju naslova prvaka Španjolske. Bila joj je to četvrta pobjeda u posljednjih pet susreta i 26. ukupno u sezoni. Zaragoza je i 14. put zaredom ostala bez pobjede te će u posljednjih sedam kola morati pronaći izlaz iz krize kako bi osigurala ostanak u Primeri.

Atletico "razbio" Granadu i nastavio potjeru za sugrađanima

U ranijem terminu Atletico Madrid je ugostio Granadu i napunio joj mrežu s čak pet golova. S tri osvojena boda Atletico se izjednačio s drugoplasiranim Realom, koji će svoju utakmicu 31. kola odigrati u večernjem terminu na gostovanju u Bilbau. Granada, koja drži 17. poziciju odmah iznad zone ispadanja, inkasirala je dva pogotka u prvom dijelu, a onda u drugom još tri.

Načeo ju je Diego Costa pogotkom glavom već u četvrtoj minuti. U 27. minuti Costa se pretvorio u asistenta, a svoj prvi pogodak na utakmicu upisao je Radamel Falcao. Iako je bilo još prilika na obje strane, s rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Na treći pogodak nije trebalo dugo čekati jer je Kolumbijac već u 47. minuti zabio svoj drugi pogodak na utakmici te povisio prednost Atletica na 3:0. Madriđani se na tome nisu zaustavili, već su nastavili nasrtati na obranu Granade, a četvrti je pogodak pao u 63. minuti. Svoju treću asistenciju na susretu upisao je Koke, a strijelac je ovoga puta bio Raul Garcia. Konačnih 5:0 postavio je Filipe Luis 20 minuta prije kraja utakmice.