Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 0:3(0:1) Real Madrid
Real Madrid

Igor Šestak • nedjelja, 14.04.2013.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 31. kola Primere Real je na gostovanju u Bilbau slavio s glatkih 3:0. Prvo ime susreta ponovno je bio Cristiano Ronaldo, koji je zabio prva dva i asistirao Higuainu za treći pogodak Kraljevskog kluba. U početnoj postavi Reala našao se i Luka Modrić te dobro odradio svih 90 minuta.

Gostovanje kod Athletica bilo je važno za Real zbog borbe za drugo mjesto pa Jose Mourinho nije previše kalkulirao sa sastavom. Na teren je poslao snažnu jedanaestoricu u kojoj se mjesta našlo i za hrvatskog reprezentativca Luku Modrića. Ovoga puta Luka je zaigrao ispred Khedire i Xabija Alonsa, na krilima su bili Cristiano Ronaldo i Di Maria, dok je napad predvodio Benzema.

Domaćini su u ovoj utakmici željeli iznenaditi Real nakon njegovih europskih obaveza i učvrstiti svoju poziciju u sredini tablice, a njihov trener Marcelo Bielsa odlučio se za formaciju 4-5-1 s Llorenteom u napadu, igračem koji će na kraju sezone preseliti u redove Juventusa.

Utakmica teško da je mogla početi bolje za društvo iz Madrida. Već u drugoj minuti Ronaldo je namjestio loptu i iz slobodnog udarca s 25 metara od domaćih vrata rasparao mrežu Iraizoza. Pogodio je preko živog zida u lijevi gornji kut nemoćnog vratara Athletica.

Uslijedio je period igre bez značajnijih prilika. Za Real je u 15. minuti pokušao Di Maria, a Modrić je dvije minute kasnije zaradio žuti karton. Realov vratar Diego Lopez prvi je put morao reagirati u 19. minuti kada je nakon kontranapada pucao Susaeta. Real u prvom dijelu nije izgledao posebno dobro i izuzev Ronaldovog pogotka nije bio opasan po domaća vrata.

Utakmica je živnula u završnici prvog dijela. Prvo je u 41. minuti odličan solo-prodor imao Muniain, a dvije minute kasnije vratnicu je pogodio Di Maria. Posljednji udarac prije odmora uputio je domaći veznjak Ander, no nije bio precizan. U sudačkoj nadoknadi, Llorente je ugurao loptu u mrežu Reala, ali je gol poništen zbog prekršaja.

U nastavku uzbuđenja nije bilo do 53. minute kada je dvije obrane upisao Iraizoz. Prvo je morao reagirati na ubačaj Marcela, a potom zaustaviti pokušaj Benzeme. Do drugog pogotka Real je uspio doći 15 minuta kasnije, ponovno nakon prekida. Izveo ga je Xabi Alonso, a Cristiano Ronaldo glavom smjestio loptu iza Iraizoza.

Nešto bolju igru u nastavku utakmice Real je oplodio i trećim pogotkom, a on je stigao u 76. minuti. Postigao ga je Higuain na asistenciju Ronalda, samo pet minuta nakon što je ušao u igru. Do kraja utakmice domaćinima je zaprijetio i Callejon, no njegov je udarac okrznuo vanjsku stranu vratnice.

Real je mirno priveo utakmicu kraju, upisao sva tri boda i ponovno se odvojio od svojih sugrađana koji su ih dostigli ranijom pobjedom nad Granadom. Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta, a osim žutim kartonom, istaknuo se i s nekoliko vrlo lijepih proigravanja za svoje suigrače. Bio mu je to 25. ovosezonski nastup za Real u prvenstvenim utakmicama.