Borna Rupnik • nedjelja, 14.04.2013.

Bundesligaško 29. kolo zaključeno je domaćim pobjedama Augsburga i Stuttgarta, pri čemu su udarac primile europske ambicije Eintrachta i Borussije iz Mönchengladbacha...

Nogometaši Augsburga napravili su važan korak naprijed prema mogućem očuvanju prvoligaškog statusa. Na svom su terenu uspjeli svladati Eintracht iz Frankfurta, koji je ovim porazom propustio zadržati bodovni priključak sa Schalkeom i Freiburgom.

Junak dana u Augsburgu postao je Južnokorejac Dong-Won Ji, koji je postigao oba pogotka, u 27. i 55. minuti, oba puta na asistencije Jana Moraveka. Pobjedi domaćih nema se što prigovoriti, s obzirom da su imali još nekoliko izglednih prilika, a Srđan Lakić odigrao je samo prvo poluvrijeme za Eintracht. Na poluvremenu ga je zamijenio Karim Matmour.

Znatno je neizvjesnija utakmica bila ona u Stuttgartu, ali završila je identičnim rezultatom. Istoimeni domaćin s 2:0 svladao je Borussiju iz Mönchengladbacha te gostima također pokvario europske planove.

Odluka je u Stuttgartu pala već u prvom poluvremenu, a u 28. minuti Alvaro Dominguez nes(p)retno je poslao loptu u vlastitu mrežu. Prednost Stuttgarta udvostručio je Gentner, kaznivši obrambeni propust Jantschkea i vratara Ter Stegena.

U drugom dijelu i jedni i drugi imali su dosta prilika za promjenu rezultata, ali tri su boda ostala Stuttgartu.