Bayern i Borussia (D) pregazili bespomoćne protivnike, Badelj asistirao u pobjedi

Borna Rupnik • subota, 13.04.2013.

Vodeći bundesligaški dvojac nije imao milosti prema svojim subotnjim protivnicima te je još jednom dokazao zašto je pronašao put do polufinala Lige prvaka. Wolfsburg se nakon vodstva morao spašavati, a Milan Badelj dao je važan doprinos pobjedi hamburškog prvoligaša...

Nakon što je osigurao naslov njemačkog prvaka i saznao da će za finale Lige prvaka igrati protiv Barcelone, Bayern se lakoćom na Allianz Areni obračunao s bavarskim susjedom, Nürnbergom.

U prve 24 minute pogađali su Boateng, koji je ostao nečuvan na desetak metara poslije kornera, Gomez hladnokrvnom završnicom na dodavanje Boatenga, te Rafinha, koji je precizan bio desnom nogom na asistenciju Pizarra. Bayern je tada malo usporio, a tračak nade Nürnbergu ukazao se u prvom napadu drugog poluvremena.

Tada su gosti dobili priliku s bijele točke, no Bayernov vratar Starke pogodio je stranu i glavom zaustavio pokušaj Simonsa. Kazna je stigla u 56. minuti, kada je Shaqiri naciljao mrežu Schäfera za 4:0. U vrlo šarenom sastavu Juppa Heynckesa nije bilo mjesta za Marija Mandžukića, koji je utakmicu odgledao s klupe.

Badelj asistirao za ključni pogodak

U prvom poluvremenu dvoboja Mainza i HSV-a tek su se promašajima istaknuli Ivanschitz i Müller s jedne, odnosno Jansen s druge strane. U 61. minuti Badelj je pomogao natjerati domaćine na pogrešku, a novi kapetan Van der Vaart poslužio je Sona, koji silovito zakucava loptu pod prečku. U 82. minuti Son je svojim drugim pogotkom, uz asistenciju Badelja, zapečatio sudbinu Mainza i vratio Hamburžanima vjeru u plasman u Europsku ligu. Parker je tek ublažio poraz Mainza, Badelj je odigrao svih 90 minuta, a Iličević i Klasnić nisu konkurirali za nastup.

Na krilima dramatične završnice protiv Malage i plasmana u polufinale Lige prvaka svoj je posao na gostovanju kod posljednjeplasiranog Greuther Fürtha ekspresno i uvjerljivo odradila i dortmundska Borussia.

Već u prvom dijelu žuto-crni su u mrežu domaćina spremili pet lopti: pogađali su Götze na proigravanje Kehla, zatim dva puta Gündogan na asistencije Blaszczykowskog, a i sam Blaszczykowski, glavom u 29. minuti na dodavanje Götzea. Na 5:0 u posljednjoj je minuti prvog dijela povisio Götze silovitim udarcem s ruba kaznenog prostora u rašlje.

Počasni pogodak Greuther Fürtha, koji ostaje prikovan za dno, bio je djelo Priba, a Lewandowski je napravio novi korak premda tituli najboljeg strijelca lige desetak minuta prije kraja za konačnih 6:1.

Wolfsburg je protiv Hoffenheima, koji se grčevito bori za opstanak, poveo preko mladog Arnolda u 13. minuti, nakon što je Rodriguez obavio dio posla na lijevoj strani. Domaćin je imao utakmicu pod kontrolom, no gosti su se trgnuli u završnici prvog dijela i zasluženo izjednačili u 35. minuti. Rodriguez je prekršajem zaustavio Schipplocka, a Salihović realizirao kazneni udarac, makar je Benaglio prstima uspio dotaknuti loptu.

Preokret je Hoffenheimu osigurao Beck izvrsnim udarcem s 20 metara sredinom drugog poluvremena, a bod Wolfsburgu glavom donio brazilski stoper Naldo, koji je ostao sam u kaznenom prostoru nekoliko minuta prije kraja. Hrvatski reprezentativac Ivica Olić odradio je svih 90 minuta za Wolfsburg, no ovoga se puta nije upisao u strijelce.

Samo su dvije minute trebale Fortuni za vodstvo u Düsseldorfu protiv Werdera, a strijelac je bio Reisinger. Poravnao je Junuzović u 16. minuti, nakon što je protunapad povukao De Bruyne, a novu prednost Fortuni na samom početku drugog dijela osigurava opet Reisinger, na asistenciju Lambertza. Za novo izjednačenje pobrinuo se Latka u 70. minuti, kada je nakon pokušaja Arnautovića skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu za Werder i u završnici zaradio žuti karton.