Montpellier 1:2 Lyon
Lyon

Lyon porazio aktualnog prvaka, Grenier zabio za pobjedu u sudačkoj nadoknadi

Filip Han • petak, 19.04.2013.

Prva utakmica 33. kola francuskog prvenstva donijela je utakmicu Montpelliera i Lyona. U izjednačenoj utakmici poveli su gosti, domaćin je uspio izjednačiti, no ipak je upisao poraz u samoj završnici sudačke nadoknade...

Početnih 20 minuta utakmice obilježila je dominacija Lyona. Iznimno raspoložen bio je Lisandro Lopez, koji je predstavljao neprestanu prijetnju za protivnički gol. U strijelce se upisao u 29. minuti kada je glavom postavio rezultat od 1:0, poslije asistencije Clementa Greniera.

Lyon je nastavljao dovoditi svog napadača u dobre prilike, u 38. minuti imao je još jednu dobru priliku, no nije bio precizan. Nedugo nakon njegova promašaja precizan je na drugoj strani bio Younes Belhanda zabivši za izjednačenje, a s tim je rezultatom zaključeno prvo poluvrijeme.

Drugo je poluvrijeme protjecalo u izjednačenom tonu. Nekoliko solidnih udaraca imao je Remy Cabella, kao i Lopez, no nijedan od njih nije uspio zatresti mrežu. U posljednjim trenucima utakmice, kada se činilo da će rezultat ostati neriješen, ukazao se za Lyon Clement Grenier i postavio konačan rezultat od 1:2.

Dejan Lovren nije nastupio za Lyon.

Lyon se s osvojena tri boda vratio na drugo mjesto ljestvice, s bodom više od Marseillea, a osam bodova zaostatka za PSG-om. Aktualni prvak Montpellier nalazi se na sedmom mjestu tablice s 49 bodova.