Marseille
Marseille 1:0 Brest
Brest

Borna Rupnik • subota, 20.04.2013.

U jedinoj subotnjoj prvenstvenoj utakmici u Francuskoj, Marseille je osvojio tri boda s kojima je ostao u utrci za naslov prvaka. Dovoljan je bio jedan pogodak protiv Bresta...

Na svom Velodromeu, Marseille je ispunio željeni cilj i barem na jedan dan smanjio zaostatak za vodećim Paris Saint Germainom na šest bodova. Brest je rijetko uspijevao ozbiljnije zaprijetiti domaćinima, ali ni Marseille nije briljirao pa se morao namučiti za pobjedu.

Trenutak odluke zbio se na samom kraju prvog poluvremena, kada je Benoit Cheyrou iz slobodnog udarca vrlo lijepo pogodio bliži kut Alexisa Thebauta, uz samu vratnicu.

U nastavku je pogodak Lucasa Mendesa poništen zbog zaleđa, a raspoloženi vratar Steve Mandanda još se jednom iskazao. U 75. minuti odlično je zaustavio pokušaj Kamela Chafnija.

Marseilleu je to bila 11. ovosezonska pobjeda rezultatom 1:0. "Nije nam prva, a nadam se da nije ni zadnja", kratko je prokomentirao trener Marseillea Elie Baup.

Vodeći Paris Saint Germain u nedjelju igra protiv Nice, a Brest s 29 osvojenih bodova ostaje u zoni ispadanja.