Saint-Étienne do četvrtog mjesta preko Ajaccioa, Troyes ostao zadnji unatoč pobjedi

Filip Han • srijeda, 24.04.2013.

Odigrane su zaostale utakmice 33. kola francuskog prvenstva. Saint-Étienne je u utakmici s puno golova upisao pobjedu nad Ajaccioom kojim se vratio na četvrto mjesto ljestvice, a posljednji Troyes došao je do gostujuće pobjede nad Rennesom...

Utakmica između Saint-Étiennea i Ajaccioa bila je bitna domaćima kako bi se vratili na četvrto mjesto ljestvice, za što se bore i Lille te Nica. Na otvaranju utakmice činilo se kako će imati problema s tim, jer gosti su poveli već u 15. minuti pogotkom Adriana Mutua. Ajaccio je i nakon vodstva još nekoliko puta upućivao udarce prema protivničkom golu, no Saint-Étienne je ipak uspio izjednačiti u 23. minuti kada je zabio Pierre-Emerick Aubameyang. Oba su strijelca do kraja poluvremena mogla povećati broj golova, no na odmor se ipak otišlo s izjednačenim rezultatom.

Otvaranje drugog poluvremena za Ajaccio je izgledalo potpuno suprotno od prvog. Mathieu Bodmer je zabio već nakon tri minute igre za vodstvo domaćih od 2:1, a samo dvije minute kasnije strijelac je postao i Renaud Cohade. Prilika za smanjenje zaostatka otvorila se u 76. minuti kada je dosuđen penal za Ajaccio, a udarac s bijele točke zabio je Mutu. Ipak, domaći su ponovo otišli na dva gola razlike u 88. minuti kada dvostruki strijelac postaje i Aubameyang. Konačan rezultat iznosi 4:2.

Rennes je dočekao posljednju momčad lige Troyes. Gosti su dobro otvorili utakmicu i stigli do vodstva već u petoj minuti. Zabio je Baheneck nakon asistencije Faussurera. Drugi pogodak gosti su postigli u 27. minuti, a strijelac je bio Jeremie Brechet. Rennes je uspio smanjiti četiri minute poslije, kada je iz penala zabio Julien Feret, a s rezultatom od 1:2 momčadi su otišle na odmor.

Drugo je poluvrijeme ponudilo nekoliko prilika za obje ekipe, ali u tim su se situacijama najviše istaknuli vratari koji su imali nekoliko odličnih obrana. Najbolja od njih stigla je na samom kraju utakmice kada je jedanaesterac dosuđen za Troyes. Fabien Camus postavio je loptu na bijelu točku, no Benoit Costil uspio je upisati obranu. Konačan rezultat je tako ostao nepromijenjen.

• Buggy25.04.2013. u 07:20
    Aubameyang igra fantastično, a u jučerašnjoj utakmici bila je milina gledat St. Etienne, uz to i atmosfera je bila odlična