MAXtv Prva liga, 29. kolo, 27.04.2013, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.000
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Dražen Pejić (Vukovar)
Dinamo
Dinamo
Igor Bubnjić 87' (ag)
1:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Dinamo ipak slavio: zid Slaven Belupa na Maksimiru izdržao do 87. minute, srušio ga Igor Bubnjić

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 27.04.2013.

U slavljeničkom raspoloženju na Maksimiru, Dinamo je uspio nadjačati Slaven Belupo, ali tri je boda Modrima osigurao Igor Bubnjić, branič gostiju iz Koprivnice, autogolom u samoj završnici susreta...

U 29. kolu hrvatskog prvenstva Dinamo je dobio priliku proslaviti svoj osmi uzastopni naslov prvaka države na vlastitom stadionu. Osiguran je u prošlom kolu, a ujedno je zagrebačka momčad priredila i proslavu 102. rođendana kluba.

Tin Jedvaj završio šetnju po pozicijama

Nakon što je testirao svoje mogućnosti i na pozicijama zadnjeg veznog te desnog bočnog u prijašnjim prvenstvenim utakmicama, mladi Dinamov branič Tin Jedvaj vraćen je na stopera, gdje je opet zaigrao u paru s kapetanom, iskusnim hrvatskim reprezentativcem Josipom Šimunićem.

Gost je bio Slaven Belupo, koji je zaigrao vrlo defenzivno - s petoricom igrača u obrambenoj liniji i redovito sa svim igračima iza lopte - nije ostavljao previše prostora za završne poteze Modrih, čiji su udarci najčešće završavali u čvrstom koprivničkom bloku.

Pokušavali su Fatos Beqiraj, Said Husejinović i Tin Jedvaj, a jedan solo-prodor i udarac s ruba kaznenog prostora bio je djelo Marcela Brozovića. Ante Rukavina imao je jednu priliku glavom, a ostatak posla mirno je odradio Slavenov vratar Silvio Rodić.

Momčad Romana Sovića u prvom je dijelu dva do tri puta stigla nadomak Ivana Kelave, no udarci Martina Šabana i Darija Čanađije - nakon vrlo lijepe akcije Slaven Belupa u 34. minuti - nisu bili dovoljno precizni.

Ivan Kelava oborio rekord

Već u uvodnoj fazi utakmice Dinamov je čuvar mreže Ivan Kelava postavio je novi rekord po broju uzastopnih minuta bez primljenog prvenstvenog pogotka. Kelava je svoj niz produžio do 689 minuta, zbog čega je pozdravljen pljeskom s tribina.

Nije se puno promijenilo niti u nastavku utakmice. Rukavina je još jednom iz izgledne situacije promašio glavom, Jedvaju je nedostajalo nekoliko centimetara u skoku, a Beqiraj je izašao oči u oči s Rodićem, no pogotka ga je koštala - nesebičnost i pokušaj dodavanja umjesto udarca.

Blizu je pogotku Dinamo stigao u 64. minuti, kada je nakon povratne lopte Alena Halilovića, koji je ušao na poluvremenu, Josip Pivarić imao gol na pladnju, ali je pogodio samo njegov okvir. Okušali su udarce potom i Halilović i Sammir, no bez učinka.

I kada se već činilo da će dvoboj završiti bez pobjednika, Igor Bubnjić skočio je u 87. minuti pred vlastitim golom na jednu visoku loptu te je poslao u svoju mrežu, učinivši tako ono što Dinamu nije pošlo za rukom.

Dinamo je tako vratio svojih 15 bodova prednosti ispred drugoplasirane Lokomotive, uoči gostovanja na Kantridi kod Rijeke, a Slaven Belupu ostaje pratiti zbivanja iza svojih leđa, u borbi za ostanak.

• gelan28.04.2013. u 16:04
    nisam jos vidio taj gol, al cujem da je bio europskih proporcija, taman da se malo pokaže pred udineseovim skautima :)