Josip Piršljin • nedjelja, 28.04.2013.

Odigrano je još šest utakmica 34. kola talijanske Serie A. Inter, za kojeg je cijelu utakmicu odigrao Mateo Kovačić, izgubio je na gostovanju u Palermu i pao na sedmo mjesto. Roma je bila uvjerljiva protiv Siene, kao i Fiorentina protiv Sampdorije, a u gradskom derbiju Juventus je tek u završnici susreta svladao Torino. Genoa je dobila Chievo, dok je Lazio odigrao bez pogodaka u Parmi.

Inter je novim porazom napravio još jedan korak unatrag u nastojanju da se domogne europskih natjecanja. Minimalno ga je pobijedio Palermo na Renzo Barberi. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je svih 90 minuta na poziciji zadnjeg veznog. Imao je vrlo mali broj grešaka, svoje je zadatke obavljao uspješno, ali nije bio konkretan u igri prema naprijed, nedostajalo je više hrabrosti i odlučnosti.

Palermo je vrlo hrabro ušao u utakmicu protiv favoriziranog suparnika. Igrači sa Sicilije morali su tražiti bodove u ovoj utakmici kako bi izašli iz zone ispadanja, a do pogotka su došli nakon deset minuta igre. Silvestre je u obrani Nerazzurra vrlo loše reagirao, propustio je loptu Miccoliju, a ona je kasnije došla do Iličića koji pogađa mrežu gostiju.

Inter je uspostavio pas igru nakon pogotka, ali nije se do kraja prvog poluvremena uspio previše približiti golu Sorrentina. Na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Palerma, a domaći su mogli udvostručiti prednost nakon opasnog udarca Miccolija sredinom nastavka. U odličnoj se šansi našao i Alvarez u 72. minuti, ali njegov je udarac iz dobre pozicije otišao preko vratnice. Palermo je do kraja uspio sačuvati gol prednosti.

Roma je na svom Olimpicu ugostila Sienu koja se bori za ostanak među najboljima. Giallorossi nisu imali previše problema, slavili su s uvjerljivih 4:0 i nastavili borbu za europske pozicije. Preskočili su Inter na prvenstvenoj tablici i sada su peti.

Momčad Aurelija Andreazzolija u vodstvo je došla u 14. minuti nakon vrlo lijepe akcije. Lamela je sjajno asistirao Osvaldu koji se sjurio prema gostujućem vrataru i efektno ga prebacio za 1:0. Još ljepši gol viđen je samo dvije minute kasnije. Totti je ubacio u šesnaesterac Siene, a asistent prvog pogotka Lamela odlično reagira i volejem zabija za 2:0. Osvaldo je vrlo dobru utakmicu okrunio s nova dva pogotka, njegovim hat-trickom Roma je došla na četiri boda od Milana.

Dobru predstavu pružila je i Fiorentina koja je na gostovanju u Genovi svladala Sampdoriju 3:0. Viole su time, barem privremeno, preskočile na trećem mjestu Milan i najavile kako će se žestoko boriti kako bi sljedeće sezone igrale kvalifikacije za Ligu prvaka.

Igrači koje vodi Vincenzo Montella do početne su prednosti stigli u 36. minuti. Cuadrado je primio loptu Pizarra i snažnim prizemnim udarcem s dosta velike udaljenost pogodio je mrežu Romera. Prije kraja prvog poluvremena Fiorentina je povećala vodstvo preko Adema Ljajića.

Bivši srpski reprezentativac zabio je za 2:0 preciznim udarcem s ruba domaćeg šesnaesterca, a sredinom drugog poluvremena bio je asistent za Aquilanija koji je zabio treći gol ljubičastih.

U Torinu se igrao Derby della Mole, sraz Torina i Juventusa. Na Olimpijskom stadionu nije bilo pogodaka sve do 86. minute kada je slavlje gostima donio Vidal, a potom tri boda potvrdio Marchisio. Domaća će momčad morati još pričekati na pobjedu protiv najvećeg rivala. Torino je zadnji put gradskog suparnika pobijedio još davne 1995. godine.

Antonio Conte je na travnjak poslao gotovo najjaču postavu, ali obrana Torina izdržala je napade Bianconera skoro do kraja. Vučinić je kao najistureniji napadač imao nekoliko dobrih prilika, ali ovog se puta nije uspio upisati u strijelce. Četiri minute prije kraja Vidal je udarcem izvan šesnaesterca zabio za 0:1, a u sudačkoj nadoknadi je Marchisio postavio konačan rezultat.

Juve i dalje ostaje uvjerljivo prvi na tablici, prednost pred Napolijem ostaje 11 bodova i Staroj dami potreban je još jedan kako bi osigurala Scudetto. Torinu, pak, slijedi borba za ostanak do kraja sezone.

Lazio će ostati na osmoj poziciji pošto je odigrao bez pogodaka protiv Parme. Vrlo bitnu pobjedu upisala je Genoa koja je pogotkom Borriella svladala Chievo na strani i preskočila Sienu. Ipak, do kraja sezone ostaje joj žestoka bitka za očuvanje prvoligaškog statusa.

• Obrisan korisnik28.04.2013. u 23:41
    slazem se totalno,mene Vidal ocarava, lik je totalni igrac u svakom pogledu, i nemogu virovat da je Bayern ima priliku za sitnis ga uzet dok je bia u Leverkusena, i pametno ga "pokupi" Juve svaka cast!
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 23:24
    Znači nije bio najbolji, već drugi po redu.
  • ZooM28.04.2013. u 22:39
    A kojem ti savezu pripadaš, nepismenih?
    ZooM
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 21:34
    A koja je to budala ocjenjivala.Vjerovatno netko iz saveza slijepih.
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 20:21
    Mnogi napadači bi Vidalu zavidjeli na golgeterskom učinku, mnogi braniči na klizečim startovima i inteligentnom čitanju igre, mnogi vezisti i graditelji igre na njegovom točnom pasu i broju asistencija i edgar davids bi mu na borbenosti zavidio i javier zanetti bi mu zavidio koliko pozicija može... [više na forumu]