Milan
Milan 4:2 Catania
Catania

Ivan Pavić • nedjelja, 28.04.2013.

Posljednji susret 34. kola talijanske Serie A Milan je na San Siru ugostio sicilijansku Cataniju. Milan je trebao sva tri boda kako bi se vratio na treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka, dok su gosti sigurni od zone ispadanja, a sa eventualnom pobjedom mogli su doći do ponovne borbe za Europe...

Milan se postavio kao favorit i od početka krenuo s pritiskom na vrata gostiju. Prijetili su preko Montoliva i Balotellija. Imao je Milan terensku inicijativu, bili su agresivniji, a gosti su bili koncentrirani na obranu svojih vratiju.

Najbolju priliku u prvih pola sata imao je Milan u 17. minuti kada je Boateng ubacio neugodno na pet metara ali Balotelli nije uspio poslati loptu u mrežu Catanije.

Neočekivano, Catania je povela u 30. minuti. Nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Lodi najbolje skače Legrottaglie te postiže pogodak glavom za 0:1.

Do kraja poluvremena Catania se branila, i ostavila svog vratara Frisona na milost i nemilost domaćim napadima. Frison ih je odličnim obranama držao u vodstvu do 45. minute obranivši udarce Boatenga, Balotellija, Nocerina i Flaminija.

Ipak, Flamini je u 45. minuti ipak prije odmora poravnao rezultat nakon asistencije prsima Boatenga.

U drugi dio Milan je krenuo kao i u prvom, 20 minuta terenske inicijative ali bez konkretnog učinka. U 65. minuti ponovio se scenarij iz prvog dijela kada je Catania u prvoj pravoj prilici ponovno došla do vodstva. Barrientos je asistirao, a Bergessio sjajnim lobom prebacuje loptu preko Amelije.

Nakon toga ponovno se Catania koncentrirala na obranu, a Milan napadao. Isplatio im se pritisak u svega tri minute.

U 74. minuti Balotelli dobro puca s 20-ak metara, Frison odbija loptu, a najbrže do lopte dolazi Pazzini te izjednačuje. Već u 77. minuti Milan dolazi do vodstva. Ovaj put puca El Shaarawy, Frison opet brani, ali odbijanac posprema Pazzini u mrežu gostiju za 3:2.

Konačnih 4:2 postavio je Balotelli u 92. minuti nakon što je bio siguran izvođač najstrože kazne, kojoj je prethodio prekršaj Izca upravo nad Balotellijem. Milan se ovom pobjedom vratio na treće mjesto, ispred Fiorentine, dok naš mladi igrač Bruno Petković, koji igra za mladu momčad Catanije te je dva puta bio na klupi u prvenstvu, ovaj put nije bio u planovima trenera Sicilijanaca Rolanda Marana.