Lübbecke slavio u Hamburgu, Nikola Blažičko s 18 obrana izludio napadače HSV-a

Igor Šestak • srijeda, 01.05.2013.

U utorak su odigrane dvije utakmice 29. kola rukometne Bundeslige, a u akciji je bilo čak sedam hrvatskih igrača. HSV Duvnjaka, Lackovića i Vorija poražen je na domaćem terenu od Lübbeckea Vukovića i Blažička rezultatom 31:26, a upravo je hrvatski vratar bio prvo ime susreta. Pobjedu je upisao i berlinski Füchse Ninčevića i Špoljarića. S 32:26 bio je bolji od Rhein-Neckar Löwena i vjerojatno odlučio pitanje prvaka Njemačke.

HSV Hamburg - TuS N-Lübbecke 26:31 (15:15)

U utakmici 29. kola Bundeslige HSV je na domaćem terenu izgubio od Lübbeckea i tim si porazom umanjio šanse da na kraju sezone bude jedan od četiri prvoplasirana kluba njemačke lige. Očito su igrači Hamburga predugo slavili prolaz u polufinale Lige prvaka, a vidljiv je bio i umor od utakmice protiv Flensburga koju su odigrali samo 48 sati ranije. Gosti su djelovali brže, svježije i stigli su do svoje 12. ovosezonske pobjede. Nastupilo je i pet hrvatskih igrača, a Blažičko i Vuković su ovoga puta zasjenili Duvnjaka, Vorija i Lackovića.

Nakon osam minuta izjednačene igre Lübbecke se prvi put odvojio na značajniju prednost. Golovima Jensa Schöngartha i Aleša Pajoviča pobjegao je na 8:5. Desetak minuta trebalo je domaćinima za povratak u utakmicu, a uzastopnim golovima Marcina Lijewskog, Pascala Hensa i Hansa Lindberga poveli su 11:10 u 23. minuti. Završnica prvog poluvremena protekla je u izjednačenoj igri i na odmor se otišlo s rezultatom 15:15.

Početak drugog dijela donio je odluku o pobjedniku. HSV punih sedam minuta nije mogao do pogotka kraj odlične obrane Lübbeckea i hrvatskog vratara Nikole Blažička, a gosti su taj period iskoristili za bijeg na 20:15. U seriju su po dva pogotka ugradili Pajovič i Kristian Svensson. Napadački post domaćih privremeno je prekinuo Domagoj Duvnjak, ali taj pogodak nije zaustavio potop HSV-a. U 44. minuti Lübbecke je vodio s velikih 25:17.

Umorni igrači Hamburga nisu uspjeli pronaći put povratka u utakmicu. Mnogo su griješili u svojim napadima, a najbliže Lübbeckeu stigli su u 56. minuti - na zaostatak od četiri pogotka. Za preokret je bilo prekasno i gosti su zasluženo odnijeli bodove.

Ključna figura Lübbeckea bio je sjajni Blažičko. Izludio je napadače HSV-a i završio susret s 18 obrana (42 posto). Na drugoj strani terena Lübbecke je predvodio Slovenac Pajovič s osam golova, dok su po pet postigli Dennis Wilke, Frank Loke i Drago Vuković (5/8). Johannes Bitter je ponovno uradio mnogo kako bi spasio HSV, ali njegovih 17 obrana (38 posto) ovoga puta nije bilo dovoljno. Napad HSV-a predvodio je Lindberg sa sedam golova, dok Hrvati nisu bili raspoloženi. Duvnjak je zabio pet golova, ali uz prilično slabu realizaciju 5/13. Vori je zabio jedan gol iz četiri pokušaja, a Lacković iz tri pokušaja nije pronašao put do mreže.

Füchse Berlin - Rhein-Neckar Löwen 32:26 (15:11)

I u drugoj utakmici večeri je pobijedila slabije plasirana momčad. Četvrti Füchse iz Berlina u potpunosti je nadigrao Löwen iz Mannheima i tako učinio uslugu sebi, ali i Kielu. Lisice su ovom pobjedom pobjegle HSV-u na tri boda prednosti, a Kiel će u srijedu navečer imati priliku pobjeći Lavovima na čak pet bodova prednosti i približiti se obrani naslova. Pobjedi berlinskog sastava doprinijeli su i hrvatski igrači Ivan Ninčević i Denis Špoljarić.

U prvih desetak minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a do značajnije prednosti prvi su stigli gosti iz Mannheima. Kod izjednačenja 5:5 postigli su tri uzastopna pogotka, a dva su bila djelo Bjartea Myrhola. Lisice su im odmah uzvratile istom mjerom uz dva brza pogotka Konstantina Igropula, a onda u završnici prvog poluvremena preuzele kontrolu nad utakmicom. Novom serijom od tri pogotka domaćini su došli do prednosti 12:9, a na poluvrijeme su otišli s rezultatom 15:11.

Nastavak utakmice nije donio dobre vijesti za Löwen. Golovima Igropula i Torstena Laena Füchse je odmah odjurio na plus šest, a odličnom igrom u narednim minutama stvorio je prednost od čak deset pogodaka (23:13 u 41. minuti). Pravi odgovor na igru Lisica gosti nisu imali i nisu se uspjeli ozbiljnije približiti. U posljednjih deset minuta ušli su sa zaostatkom od osam golova i izgubili svaku šansu za preokret. U samoj završnici donekle su ublažili poraz, no on za njih ionako znači vjerojatni oproštaj od snova o naslovu prvaka.

Igropulo je bio najefikasniji igrač Berlinčana sa šest pogodaka. Sven-Sören Christophersen je zabio pet, Johannes Sellin četiri, a Ivan Ninčević tri pogotka (dva u prvom poluvremenu). Denis Špoljarić istaknuo se dobrim obrambenim reakcijama i jednim isključenjem na dvije minute. U redovima Löwena raspoloženi su bili tek Stefan Sigurmannsson sa šest i Kim Ekdahl du Rietz s pet pogodaka.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938

• Obrisan korisnik01.05.2013. u 10:22