Kiel sve bliže obrani naslova, Flensburg posrnuo u Magdeburgu

Igor Šestak • četvrtak, 02.05.2013.

U srijedu su odigrane posljednje četiri utakmice 29. kola Bundeslige. Kiel je u svojoj dvorani svladao Balingen i napravio veliki korak prema obrani naslova. Flensburg je posrnuo u Magdeburgu i propustio preuzeti drugu poziciju, Minden i Lemgo su podijelili bodove, a uvjerljiv je u gostima kod Göppingena bio Melsungen.

THW Kiel - HBW Balingen-Weilstetten 33:25 (16:17)

Rukometaši Kiela napravili su veliki korak prema obrani naslova prvaka Njemačke. Uslugu im je u utorak napravio Füchse pobjedom nad Rhein-Neckar Löwenom, a Zebre su svoj dio posla obavile u srijedu. S 33:25 nadigrale su Balingen i stigle do pet bodova prednosti pred pratiteljima samo pet kola prije kraja bundesligaške sezone.

Igrači Kiela prvi dio utakmice nisu odradili dobro. Nakon 16 minuta igre našli su se u zaostatku od četiri pogotka, a njihova je obrana u prvom poluvremenu primila čak 17 golova. U drugo poluvrijeme Zebre su ušle s golom zaostatka pa značajno popravile svoju igru, posebno u obrani. Balingen je u drugih 30 minuta uspio zabiti samo osam golova i uvjerljivi poraz bio je neizbježan za goste. U 40. minuti rezultat je bio 20:20, a onda je Kiel idućih deset minuta dobio sa 7:1 i otvorio si put do važnih bodova.

Najbolji strijelci utakmice bili su Marko Vujin i Aron Palmarsson, svaki sa šest pogodaka, a po četiri su za Kiel dodali Momir Ilić i Dominik Klein. Thierry Omeyer skupio je devet obrana i usput postigao svoj prvi pogodak u sezoni. U redovima Balingena istaknuli su se Benjamin Herth s pet te Florian Billek i Manuel Liniger s četiri pogotka.

SC Magdeburg - SG Flensburg-Handewitt 34:32 (17:15)

Poraz Rhein-Neckar Löwena pružio je priliku igračima Flensburga da eventualnom pobjedom u Magdeburgu zasjednu na drugo mjesto Bundeslige, ali oni tu priliku nisu znali iskoristiti. Usprkos dobrom otvaranju utakmice poraženi su rezultatom 34:32 te ostali dva boda iza Lavova i samo bod ispred Lisica. Magdeburg je upisao svoju 15. ovosezonsku pobjedu i trenutno je sedmi.

Gosti nisu mogli poželjeti bolji početak utakmice. Nakon deset minuta imali su vodstvo 5:1, no prosuli su ga u samo šest minuta. Magdeburg je izjednačio na 8:8, a u završnici poluvremena preuzeo kontrolu nad igrom i stigao do dva pogotka prednosti uoči odlaska na veliki odmor. U prvoj polovici drugog poluvremena uglavnom se igralo gol za gol, a domaćini su držali dva do tri pogotka prednosti. Na ulasku u 47. minuti poveli su s 26:22 i u preostalom vremenu uspješno branili svoju prednost. Flensburg se nije uspio približiti na zaostatak manji od dva pogotka.

Prvo ime Magdeburga bio je Robert Weber, strijelac devet pogodaka (sedmerci 4/4). Odličan je bio i Stefan Kneer sa sedam golova, a vratar Gerrie Eijlers skupio je 11 obrana. Mattias Andersson je imao jednu više na gostujućim vratima, ali njegovi napadači to nisu znali kapitalizirati. Raspoložen je bio tek Holger Glandorf s devet golova.

Frisch Auf Göppingen - MT Melsungen 20:27 (8:11)

Iznenađujuće lako do pobjede je u 29. kolu stigao i Melsungen na gostovanju kod Göppingena. Bio je to dvoboj susjeda na tablici, a gosti su bili prilično dominanti. U prvom je poluvremenu postignuto samo 19 pogodaka, a posebno dobra bila je obrana Melsungena. Primila je tek osam golova, a napad je proradio početkom drugog poluvremena i u 39. minuti gosti su imali 16:11. Bez većih poteškoća tu su prednost sačuvali do kraja i ubilježili dva boda te se izjednačili po učinku s Göppingenom.

Michael Allendorf pucao je sedmerce 5/6, a utakmicu je završio s devet golova i bio najbolji strijelac. Po pet pogodaka su za gostujuću momčad zabili Patrik Fahlgren i Felix Danner, dok je kod neefikasnih domaćina najbolji bio Momir Rnić s pet pogodaka. Od toga je četiri zabio iz sedmeraca.

GWD Minden - TBV Lemgo 21:21 (9:9)

Neefikasna je bila i utakmica Mindena i Lemga, a u isto vrijeme i vrlo neizvjesna. Tijekom 60 minuta igre nijedna momčad nije imala prednost veću od tri pogotka, a na kraju je svakoj pripao po jedan bod. Gosti su bili bolji u otvaranju utakmice i nakon 18 minuta vodili sa 6:3. U idućih deset minuta postigli su samo jedan gol, a domaćini su to iskoristili za preokret i poveli 8:7. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 9:9, a početkom nastavka prednost od dva pogotka stvorio je Minden. Nije ga dugo zadržao, ali je u završnici bio bliže pobjedi. Četiri minute prije kraja domaći su vodili s 20:18, no igrači Lemga su pronašli put do izjednačenja i osvojili bod.

Pet pogodaka za Minden postigao je Aljoscha Schmidt (sedmerci 2/2), a po četiri su upisali Christoph Steinert i Anders Oechsler. U strijelce su se četiri puta upisali i Lemgovi Gunnar Dietrich, Hendrik Pekeler i Rolf Hermann.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938