Grosswallstadtu derbi začelja, Neuhausen nemoćan protiv Wetzlara

Igor Šestak • nedjelja, 28.04.2013.

U petak i subotu odigrane su prve dvije utakmice 29. kola rukometne Bundeslige, a u obje su slavili gosti. Wetzlar je s 31:23 bio bolji od Neuhausena, dok je Grosswallstadt dobio derbi začelja protiv Essena rezultatom 27:22.

TV 1893 Neuhausen - HSG Wetzlar 23:31 (10:16)

Momčad Neuhausena pokušala je protiv Wetzlara pronaći put do pobjede koja bi joj povećala šanse za ostanak u ligi, ali u tome nije uspjela. Gostujuća momčad, osma na tablici Bundeslige, prikazala je uvjerljivu igru, vodila od početka do kraja utakmice i slavila s osam pogodaka razlike.

Početak utakmice bio je prilično neefikasan s obje strane, no Wetzlar je bio taj koji je stigao do prednosti. Zabio je prva dva pogotka na utakmici, u devetoj minuti se odvojio na 5:2, a u 12. na 8:3. Domaćini takav tempo nisu mogli pratiti, a u još dublji ponor su upali u periodu od 15. do 24. minute, u kojem nijednom nisu zatresli gostujuću mrežu. Tada je na semaforu stajalo 15:6, a Neuhausen je u preostalih šest minuta donekle smanjio zaostatak pa se na odmor otišlo sa 16:10 za Wetzlar.

Tu dobru igru s kraja prvog poluvremena Neuhausen nije uspio prenijeti na nastavak utakmice i Wetzlar je bez veći poteškoća kontrolirao stečenu prednost. U 35. minuti domaći su došli na minus četiri, no dva pogotka Michaela Müllera primirila su njihov nalet. Wetzlar je potom ponovno povećao svoju prednost, a ona je bila najveća u 46. minuti - 27:18. Preokret se u završnoj fazi nije dogodio i Wetzlar je upisao svoju 14. ovosezonsku pobjedu.

Na putu do nje u strijelce se upisalo samo šest igrača. Kevin Schmidt je zabio čak devet (sedmerci 3/5), a Tobias Reichmann i Michael Müller po sedam pogodaka. Kod Neuhausena igrači su pravilnije rasporedili pogotke pa ih se čak 11 upisalo u strijelce. Najefikasniji je bio Philipp Keinath s pet golova (sedmerci 2/3).

TUSEM Essen - TV Grosswallstadt 22:27 (11:14)

U Essenu je pak odigran derbi začelja. Dvije najslabije momčadi nakon prvih 28 kola tražile su bodove koji bi im produljili snove o ostanku u prvoj ligi, a do njih je lakše od očekivanog došao Grosswallstadt. Essen je u proljetnom dijelu natjecanja osvojio više bodova od Grosswallstadta, ali ovu je utakmicu izgubio prilično glatko, s pet golova razlike.

Domaćini su u početnoj fazi utakmicu imali tri minimalna vodstva, no brzo su pali u značajniji zaostatak. Grosswallstadt je prvi put poveo u devetoj minuti (5:4), a sedam minuta kasnije već je imao prednost 9:5. U 20. minuti bilo je 11:6 za goste, a Essen je u preostalih deset minuta prvog dijela uspio djelomično smanjiti zaostatak. Do odmora je stigao na minus tri i zadržao nadu u preokret.

U prvih deset minuta nastavka Grosswallstadt je uspješno očuvao prednost pa ju povećao na plus pet (20:15). Tada je stigla najveća prijetnja Essena. Zabili su njegovi igrači tri uzastopna pogotka i 15 minuta prije kraja zaostajali samo dva pogotka, no više od toga nisu uspjeli napraviti. Gosti su odmah odgovorili sa svoja tri uzastopna pogotka pa prednost od pet golova sačuvali do kraja utakmice. S dva boda izjednačili su se s Neuhausenom, dok Essen za njima zaostaje tri boda.

Najefikasniji igrači pobjedničkog sastava bili su Michael Spatz i Maximilian Holst (sedmerci 3/3) sa šest pogodaka, dok je jedan manje upisao Cornelius Maas. Domaće je predvodio Andre Kropp, ujedno i prvi strijelac utakmice, sa sedam pogodaka.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938