Bundesliga, 32. kolo, 04.05.2013, 20:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 1:1 Bayern
Bayern

Borna Rupnik • subota, 04.05.2013.

Borussia iz Dortmunda i Bayern susreli su se na terenu žuto-crnih u uvertiri za ovosezonsko finale Lige prvaka. Završilo je s po jedinim pogotkom sa svake strane, premda je domaćin imao i kazneni udarac i igrača više...

Iako je Bayern već osigurao naslov prvaka, nadolazeći njemački finale Lige prvaka ponovno je pružio dodatnu težinu gostovanju bavarskog diva kod Borussije iz Dortmunda. Jupp Heynckes i Jürgen Klopp nisu poslali na teren svoje najbolje sastave, a Marija Mandžukića nije bilo niti na klupi, kao niti ozlijeđenog Marija Götzea, budućeg vlasnika Bayernovog dresa, s druge strane.

Momčad iz Münchena nešto je bolje ušla u utakmicu, no do prednosti je stigla Borussia. Akciju u 11. minuti započeo je Sahin, ubacio je Blaszczykowski, a nedovoljno dobro čuvani Grosskreutz desnom nogom poslao loptu u mrežu.

No, nije se dugo čekalo na izjednačenje. U prilično otvorenoj igri Rafinha je u 23. minuti ubacio s desne strane, a Gomez glavom poravnao na 1:1.

Do kraja poluvremena ritam je igre malo pao, a stvari su se ponovno "zakuhale" u 58. minuti, kada je Sahinov udarac iz daljine zastao na rukama Boatenga, što je sudac ocijenio dovoljnim za bijelu točke. Međutim, Neuer je obranio pokušaj Lewandowskog.

Potom je Rafinha zbog dobio svoj prvi žuti karton, a već u 65. minuti i drugi, uz gužvu na terenu i razmjenu nelijepih riječi s obje strane.

Bayern se tada više posvetio obrambenim zadacima, a Borussia iz Dortmunda nije uspjela iskoristiti brojčanu prednost te je susret okončan bez pobjednika, čime je završena Bayernova serija od 11 uzastopnih pobjeda.

Važniji će ionako biti konačni ishod s Wembleyja...

• Obrisan korisnik05.05.2013. u 18:13
    Za utakmicu u kojoj je igrala čudna postava, dosuđen sumnjiv penal, a još gore isključenje, nije ni 1-1 loše...
  • Obrisan korisnik04.05.2013. u 22:50
    U bit će sjajno finale lige prvaka. Jedva čekam.