Hrvatski dragovoljac izgubio, tročlana pratnja zadržala teoretske šanse za prvo mjesto

Sportnet • ponedjeljak, 06.05.2013.

U 26. kolu 2.HNL vodeći Dragovoljac je nenadano poražen u gostima kod Zeline rezultatom 1:0. Solin se primakao na pet bodova zaostatka nakon pobjede protiv Radnika. Šibenik je ubilježio treću uzastopnu pobjedu i sada ima šest bodova zaostatka jednako kao i Rudeš koji je razočarao domaćim remijem protiv Pomorca.

Najzanimljivija utakmica ovog kola odigrana je u Zelini gdje je domaćin pred 350 gledatelja priredio malo iznenađenje nakon pobjede od 1:0. Jedini gol na utakmici zabio je Jakšinić u 47. minuti. Posao gostima prethodno je otežao Meglaj koji je u razmaku od tri minute sakupio dva žuta kartona i napustio igru u 24. minuti. Ovim rezultatom je odgođen naslov za Dragovoljac, barem privremeno.

Najbliža pratnja je tako stigla na pet bodova zaostatka. Solin je na svom terenu pred 300 gledatelja bio bolji od Radnika s 2:0. Golove je dao Balić u 69. i 80. minuti. Susret uz Jadro protekao je bez većih incidenata, a domaćin je ovim uspjehom zadržao šanse za osvajanje naslova. Radnik je sada na 12. mjestu ljestvice i do kraja prvenstva ne može znatnije niti napredovati niti nazadovati.

Novo razočaranje svojim navijačima priuštio je Rudeš. Poslije domaćeg remija s Pomorcem, izgledi za nešto bolje od trećeg mjesta postali su mizerni. Gosti su imali i prednost nakon prvog dijela pogotkom Bobana u 41. minuti. Rudeš je konačan rezultat postavio u 54. minuti golom Gudelja.

Dalmatinski derbi su odigrali stobrečki Primorac i Mosor. Susret je pratilo oko 300 gledatelja. Primorac se žestoko bori za ostanak u ligi i vjerojatno će mirnije spavati nakon 2:0 pobjede protiv Žrnovničana. Pobjedu Primorcu donijeli su Medak i Bradarić u 10. odnosno 77. minuti.

Najveći broj golova pao je na utakmici HAŠK-a i Gorice. Gosti su pobijedili s 4:3. Iako krajnji rezultat sugerira neizvjesnu utakmicu, gosti su bili u prednosti tijekom gotovo čitavog susreta. Već nakon deset minuta imali su prednost od dva gola. Zabio je prvo Šćrbec iz jedanaesterca u šestoj minuti, a potom je precizan Antolek. HAŠK se vratio u igru već u 18. minuti nakon gola Škorića. Prednost od dva gola razlike Gorici vraća Šćrbec svojim drugim pogotkom, ponovno iz najstrože kazne. Potom Abramović postiže četvrti gol za goste i zapravo rješava pitanje pobjednika. Konačan rezultat postavili su Čavala i Krajček.

U Mladini je Vinogradar pobijedio Imotski s 2:0, najčešćim rezultatom ovog kola. Golove su dali Dučkić u devetoj minuti i Janković u 40. minuti. Vinogradar je sada na petom mjestu tablice s 41 bodom, a Imoćani su pretposljednji s 25 bodova.

tekst: Toni Rončević