2. HNL, 26. kolo, 04.05.2013.
Dugopolje
Dugopolje 2:4 Šibenik
Šibenik

Treća uzastopna pobjeda Šibenika, Kartelo i suigrači pobjednički prošli i Dugopolje

Iz Dugopolja:Ivana Jurica • subota, 04.05.2013.

U odličnoj utakmici na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju, u dalmatinskom derbiju Dugopolja i Šibenika, pobjedu su na kraju odnijeli nogometaši iz Krešimirova grada. Slavili su Šibenčani s 4:2 uz dva gola Marka Kartela, te po jedan Franje Tepurića i Roka Mišlova. Nastavili su Narančasti svoj uspješan pobjednički niz i izbili na treće mjesto na ljestvici, dok domaćini još uvijek nisu osigurali ostanak u drugoligaškom društvu.

Dugopolje – Šibenik 2:4 (1:2)

Dugopolje, stadion Hrvatskih vitezova, gledatelja 350

Sudac: Marin Vidulin – Kanfanar

Strijelci: Šimunac 38' – 11 m, Zebić 88' – Kartelo 1', 80', Tepurić 11', Mišlov 58'

Žuti kartoni: Vučemilović-Grgić 41', Gruica 62' – Kartelo 38', Anić 90', Marina 90'

Dugopolje: Bečić, Gruica, Vučemilović-Grgić, Šimunac, Žuljević, Klarica (od 64. Kuzmanić), Serdarušić (od 75. Zebić), Kljajić, Balić, Franić (od 46. Šare), Pajčić. Trener: Stipe Balajić.

Šibenik: Radošević, Blaić, Tomić (od 82. Anić), Kartelo, Čuljak, G. Živković, Marina, Jakoliš (od 72. Vuk), Španja (od 46. Mišlov), Slavica, Tepurić. Trener: Damir Petravić.

Ugodna sjećanja vezu Šibenčane za dugopoljski stadion. Tamo su naime 2010. godine igrali svoju premijernu utakmicu u Europskoj ligi. Ta utakmica protiv malteške Slieme Wanderers dugo će ostati u sjećanjima svih pristaša Šibenika. A očito se i aktualna momčad ugodno osjeća na stadionu u Dugopolju. Jer već na samom startu utakmice, u prvoj su minuti obradovali veliku skupinu svojih navijača, a šokirali domaćine.

Španja je izveo korner s desne strane, nakon malo odbijanja po kaznenom prostoru lopta je došla do stopera Kartela koji nogom šalje loptu u mrežu. Iako je jedan domaći igrač bio uz stativu nije uspio spriječiti vodstvo gostujuće momčadi već u 45. sekundi utakmice. Samo deset minuta kasnije Narančasti su udvostručili svoju prednost: razigrani Španja glavom je proslijedio loptu Jakolišu, njegov prvi centaršut nije pronašao igrače u narančastom, u drugom pokušaju najmlađi prvotimac Šibenik gura prizemnu loptu za Tepurića, a prvi strijelac kluba sa Šubićevca iskosa s desne strane pogađa suprotan kut za 0:2.

Nakon dva primljena gola Balajićeva je momčad zaprijetila Radoševiću: prvo je u 17. minuti Klarica bio malo prenizak nakon centaršuta s desne strane, da bi u 19. minuti domaćini imali još bolju priliku. Šimunac je izašao sam pred Radoševića, ali požrtvovni Tomić je u posljednji trenutak svoju momčad spasio većih neprilika. S dvije obećavajuće prilike uzvraćaju i gosti. U 22. minuti Bečić je bio malo brži od gostujućeg napadača Slavice, koji je i šest minuta kasnije u glavnoj ulozi. Šutirao je sa 17 metara, no, nije bilo preciznosti u njegovu šutu.

U 29. minuti zamalo su Šibenčani zatresli vlastitu mrežu, no, Čuljak je u posljednji trenutak uspio otkloniti opasnost. Na drugoj strani prijetio je iz daljine Grgo Živković, nije bilo daleko od gola. A sedam minuta prije odlaska na odmor zatresla se Šibenikova mreža: Kartela je iz blizine pogodila loptu u ruku unutar kaznenog prostora, sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Šimunac.

U nastavku domaćini su prvi zaprijetili: poslije kornera Gruica glavom nije bio precizan, a nekoliko minuta kasnije gostujući vratar Radošević brže je stigao do lopta od domaćeg napadača Žuljevića. Šibenik je dolazio u kazneni prostor Dugopolja, dva je puta Mišlov slao povratne lopte, no, nije bilo njegovih suigrača da upute udarac prema golu.

Kad već Mišlovu nisu prošle asistencije, jest pogodak. Veznjak gostiju, koji je na poluvremenu ušao u igru, odlično je skočio i glavom u gol proslijedio centaršut Čuljka u 58. minuti utakmice. Novi gol gostiju kao da je primirio domaćine, jer jedina opasna situacija u narednom razdoblju bio je udarac Šimunca u 61. minuti koji je otišao tik uz vratnicu. Šibenčani su sigurnom i pametnom igrom mirno održavali prednost, da bi u 80. minuti stigli i do još jednog gola: korner je izveo Vuk s desne strane, na drugoj je stativi sam ostao Kartelo koji još jednom nogom trese mrežu i potvrđuje zasluženu pobjedu svoje momčadi.

Ali tu nije bio kraj uzbuđenjima. U 81. minuti dvije fantastične reakcije Radoševića u istom napadu spriječile su drugi domaći gol. Ipak u 88. minuti ni Radošević nije mogao ništa: Blaić je blokirao pokušaj Šimunca, ali lopta je stigla do pričuve Zebića koji postavlja konačnih 2:4.

Za vrijednu pobjedu na teškom gostovanju u Dugopolju Petravićeva je momčad nagrađena velikim pljeskom 40-ak Funcuta, ali i popriličnog broja Šibenčana koji su ih došli podržati. Domaćini, pak, razočarani, bodove vrijedne opstanka tražit će u sljedećim kolima.