Wetzlar 25:27 Füchse Berlin
Füchse Berlin

Füchse slavio kod Wetzlara, Ninčević krenuo s dva pogotka pa stao

Igor Šestak • utorak, 07.05.2013.

U prvoj utakmici 30. kola Bundeslige berlinski je Füchse nastavio s dobrim prezentacijama. S 27:25 slavio je na gostovanju kod Wetzlara i stigao do treće uzastopne pobjede. Pritom je na tablici preskočio Flensburg, ali ima utakmicu više. Za Lisice su zaigrali i hrvatski igrači Denis Špoljarić i Ivan Ninčević.

Füchse Berlin je potkraj bundesligaške sezone ušao u dobru formu. Svoju treću uzastopnu pobjedu upisao je u utorak na gostovanju kod osmoplasiranog Wetzlara, u prvoj utakmici 30. kola. 40 minuta vodila se izjednačena bitka, a onda su Lisice preuzele kontrolu i upisale pobjedu rezultatom 27:25.

Gosti iz Berlina utakmicu su otvorili vodstvom 3:1, u koje je dva pogotka ugradio hrvatski rukometaš Ivan Ninčević. Nažalost, bili su mu to i jedini golovi na utakmici, kasnije se uglavnom isticao promašajima. Igrači Wetzlara brzo su reagirali i serijom od četiri pogotka preuzeli vodstvo, a u nastavku prvog dijela igralo se vrlo izjednačeno. Domaćini su održavali prednost od jednog do dva pogotka sve do završnice poluvremena. Lisice su tada izjednačile i na poluvrijeme se otišlo s 13:13.

Takav odnos snaga potrajao je i u prvih deset minuta nastavka. U 41. minutu ušlo se s rezultatom 17:17, a onda su Lisice prelomile utakmicu serijom 5:1 u koju su po jedan pogodak ugradili Löffler, Sellin i Jaszka, a dva uzastopna za 22:18 postigao je Igropulo. U 53. minuti domaćini su smanjili zaostatak na dva pogotka (21:23), ali Füchse je odgovorio golovima Pevnova i Löfflera za vodstvo 25:21 i nadanjima igrača Wetzlara stigao je kraj. U samoj završnici još su jednom stigli na minus dva, ali više od toga nisu uspjeli učiniti.

Prvo ime Berlinčana bio je Konstantin Igropulo. Ruski reprezentativac zabio je šest golova iz osam pokušaja sa sedam metara, a još tri pogotka postigao je iz igre. Po tri puta su se u strijelce upisali Colja Löffler i Börge Lund. Denis Špoljarić istaknuo se obrambenim akcijama, dok u rijetkim napadačkim izletima nije bio uspješan. U redovima Wetzlara najefikasniji su bili braća Michael i Philipp Müller te Steffen Fäth. Svaki od njih četiri je puta pogađao mrežu Füchsea.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938