HBW Balingen-Weilstetten 33:24(11:14) TuS N-Lübbecke
TuS N-Lübbecke

Sjajnim drugim poluvremenom Balingen "potopio" Lübbecke

Igor Šestak • subota, 11.05.2013.

Utakmicom Balingena i Lübbeckea nastavljeno je 30. kolo rukometne Bundeslige, a iznenađujuće lako do pobjede su stigli igrači Balingena. U redovima poraženih nastupili su i hrvatski rukometaši Drago Vuković i Nikola Blažičko...

Dvoboj Balingena i Lübbeckea, klubova koji više ne moraju strahovati za status prvoligaša, otišao je uvjerljivo na stranu Balingena. Domaćini u toj utakmici loše su krenuli i rano pali u veliki zaostatak, no vratili su se i odličnim drugim poluvremenom stigli do pobjede rezultatom 33:24.

Lübbecke je postigao prva dva pogotka na utakmici, a prvi od njih bio je djelo hrvatskog reprezentativca Drage Vukovića. Precizan je bio i u devetoj minuti kad je odveo svoj klub na 5:2, a u 17. minuti Lübbecke je prvi put stigao do šest pogodaka prednosti. Bilo je 10:4, a Vuković je do tada upisao još dva pogotka. Potom je Balingen nanizao četiri pogotka, ali nije uspio doći do izjednačenja. Završnica prvog poluvremena pripala je gostima i na odmor se otišlo s 14:11 za Lübbecke.

Domaći trener Rolf Brack očito je znao što reći svojim igračima jer su oni u drugom poluvremenu zaigrali daleko bolje. Samo dvije i pol minute trebale su im za izjednačenje rezultata, a u 34. minuti su i prvi put na utakmici poveli. Gosti su sasvim "potonuli" pa je već u 43. minuti rezultat bio 21:16 za Balingen.

Lübbecke je tada postigao dva pogotka zaredom i najavio povratak u utakmicu, ali nije ga uspio realizirati. Njegov napad ponovno je zakazao i domaći su do ulaska u posljednjih deset minuta pobjegli na 27:20. Imali su u završnici i deset golova prednosti, a na kraju su slavili s 33:24. Tom su se pobjedom na tablici približili Lübbeckeu na samo jedan bod.

Veliki doprinos pobjedi Balingena dao je vratar Nikolas Katsigiannis s 18 obrana, a u napadu su najbolji bili Benjamin Herth s osam, Kai Häfner sa sedam te Florian Billek sa šest pogodaka. Jedini raspoloženi igrač Lübbeckea bio je Jens Schöngarth, strijelac sedam golova.

Drago Vuković odigrao je u skladu s predstavom čitave momčadi. Odlično je otvorio utakmicu i postigao četiri pogotka u prvih 15 minuta, a kasnije uglavnom nizao promašaje i pogreške. Hrvatski vratar Nikola Blažičko nije imao svoj dan i skupio je tek šest obrana.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938