Duvnjak i Vori raspoloženi u tijesnoj pobjedi HSV-a, Löwen i Flensburg sigurno do novih bodova

Igor Šestak • nedjelja, 12.05.2013.

U subotu je odigrano pet utakmica 30. kola rukometne Bundeslige, a maksimalan učinak ostvarili su domaći klubovi. HSV je uz dosta poteškoća i dobar nastup Duvnjaka i Vorija svladao Göppingen, dok su prilično uvjerljivo do pobjeda došli Rhein-Neckar Löwen i Flensburg protiv Mindena i Gummersbacha. Hannover je bio bolji od Magdeburga, a Melsungen od fenjeraša Essena koji je zaradio put u drugoligaško društvo.

HSV teško na kraj s Göppingenom, efikasni Duvnjak i Vori

U 30. kolu Bundeslige HSV je u svojoj dvorani ugostio Göppingen i uz puno muke došao do željena dva boda. Bila je to utakmica u kojoj nijedna momčad nije imala prednost od tri pogotka, a u neizvjesnoj završnici Hamburžani su imali nešto više sreće i spretnosti. Osvojenim bodovima nisu profitirali na tablici jer su pobjede u ovom kolu upisali i njihovi konkurenti pa i dalje drže peto mjesto. Za HSV su nastupili i hrvatski rukometaši Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Blaženko Lacković.

U prvih 15 minuta igre gosti su bili bolji i nekoliko puta vodili s dva pogotka prednosti. HSV se trgnuo u drugoj polovici prvog poluvremena. Izjednačio je rezultat u 18. minuti, a onda se u završnih desetak minuta prvog dijela igralo gol za gol. U drugo poluvrijeme ušlo se s rezultatom 15:15, a sve do 45. minute nijedna momčad nije imala dva pogotka viška. Tada su dva pogotka prednosti (25:23) HSV-u donijeli Lindberg i Vori, no igrači Göppingena imali su spreman odgovor i vrlo brzo izjednačili.

Za novi bijeg domaćina na plus dva pobrinuli su se Kraus i Duvnjak pa se u završnih deset minuta ušlo s rezultatom 27:25. Iako mala, te prednost od dva pogotka pokazala se ključnom. Igrači HSV-a svojim suparnicima do kraja utakmice nisu dozvolili nijedno izjednačenje. Golovima Lindberga i Lijewskog održavali su se u vodstvu, a "točku na i" njihove pobjede stavio je Duvnjak pogotkom za 30:28 dvije minute prije kraja. Bitter je u završnim minutama obranio dva pokušaja Göppingena, a svladao ga je tek Schubert za konačnih 30:29.

Najbolji strijelac utakmice bio je Hans Lindberg s deset golova (sedmerci 5/7), a veliki doprinos pobjedi dao je i vratar Johannes Bitter s 21 obranom. Vrlo raspoloženi bili su Hrvati Duvnjak i Vori te je svaki upisao po pet pogodaka. Vori pritom nije promašio nijedan šut, dok je Duvnjak imao samo jedan promašaj. Lacković se nije uspio upisati u strijelce. Dvaput je šutirao i oba puta promašio. Goste je predvodio Žarko Marković s devet pogodaka.

Löwen i Flensburg uvjerljivi na domaćim terenima

Rhein-Neckar Löwen i Flensburg u 30. kolu nisu imali pretjerano teške zadatke. Lavovima je u goste stigao Minden, 14. klub na tablici, i tu su prepreku lakoćom preskočili rezultatom 32:22. S dva osvojena boda sačuvali su svoje drugo mjesto na tablici, upravo ispred Flensburga koji je s 25:20 nadigrao Zrnićev Gummersbach.

Minden se u Mannheimu držao prvih 15 minuta i na semaforu je stajalo 5:5. Tada je proradio domaći napad i u samo pet minuta napravio seriju od pet uzastopnih pogodaka za veliku prednost. Lavovi su u 27. minuti imali prednost 15:7, ali su na odmor otišli sa sedam pogodaka prednosti (16:9). Nakon samo pet minuta igre u nastavku pobjegli su Mindenu na okruglih 20:10 pa nastavili puniti mrežu svojih suparnika. Najveću prednost imali su u 44. minuti kad je na semaforu stajalo 24:10, a na kraju su malo "oduzeli gas" i slavili s 32:22.

U redovima Rhein-Neckar Löwena najraspoloženiji su bili Bjarte Myrhol i Stefan Sigurmannsson, svaki sa šest postignutih pogodaka, dok je goste sa sedam pogodaka predvodio Aljoscha Schmidt.

Flensburg je utakmicu protiv Gummersbacha otvorio bijegom na 6:2 i tu je prednost čuvao u preostalom dijelu ne pretjerano efikasnog prvog poluvremena. Na veliki odmor otišao je s 12:8, a ključni korak ka pobjedi napravio je u periodu od 36. do 43. minute. Gosti u tih sedam minuta igre nisu postigli ni pogodak, a Flensburg je s 15:12 "odjurio" na velikih plus sedam. Povratka za Gummersbach nije bilo i domaćini su na kraju slavili s 25:20.

Do pobjede su ih vodili izrazito raspoloženi Holger Glandorf s devet i Anders Eggert s osam golova (sedmerci 5/5). Najbolji u redovima Gummersbacha bio je Adrian Pfahl sa šest golova, dok se hrvatski rukometaš Vedran Zrnić u strijelce upisao tek jednom.

Hannover i Melsungen zaključili uspješnu subotu domaćina, Essen postao drugoligaš

Za maksimalan učinak domaćih klubova pobrinuli su se još Hannover pobjedom nad Magdeburgom u derbiju sredine ljestvice te Melsungen slavljem protiv fenjeraša Essena.

Hannover se protiv Magdeburga nametnuo od početka i izgradio veliku prednost. 15 minuta prije kraja utakmice vodio je 21:14, a onda se malo opustio i gosti su zaprijetili dolaskom na 26:25 golom Kneera tri i pol minute prije kraja. Ipak, do izjednačenja i do preokreta nisu došli. Mocsai i Patrail odveli su Hannover do pobjede 30:28. Najefikasniji igrač Hannovera bio je Lars Lehnhoff s pet golova, dok je u redovima Magdeburga briljirao Robert Weber s čak deset pogodaka.

Sličan scenarij viđen je i u utakmici Melsungena i Essena. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaćini su u drugom došli do velike prednosti. Deset minuta prije kraja imali su 25:20, a onda popustili i Essen je u samo šest minuta stigao na minus jedan (26:25). U posljednje četiri minute obrana Melsungena je zatvorila sve prilaze golu, a pobjedu rezultatom 27:25 potvrdio je Savas Karipidis. Po sedam golova za momčad Melsungena upisali su Michael Allendorf i Patrik Fahlgren, dok je prvi strijelac utakmice bio Essenov Ole Rahmel. Ovim porazom Essen je i službeno osigurao put u drugu ligu.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938

• Obrisan korisnik12.05.2013. u 10:17