Lemgo 28:31 Kiel
Kiel

Kiel svladao Lemgo i napravio novi korak prema obrani naslova

Igor Šestak • ponedjeljak, 13.05.2013.

U posljednjoj utakmici 30. kola Bundeslige Kiel je kao gost bio bolji od Lemga. U zanimljivoj utakmici punoj preokreta slavio je rezultatom 31:28 te napravio još jedan korak prema obrani naslova prvaka Njemačke.

Rukometaši Kiela u nedjelju su u posljednjoj utakmici 30. kola Bundeslige svladali Lemgo. Rezultatom 31:28 stigli su do 26. ovosezonske pobjede i napravili još jedan korak prema obrani titule. Četiri kola prije kraja imaju tri boda više i utakmicu manje od Rhein-Neckar Löwena.

Zebre su dobro otvorile utakmicu i povele 4:1, a posebno raspoložen bio je Marko Vujin koji je u prvih šest minuta zabio tri pogotka. Napad Kiela potom je upao u manju krizu te je u idućih deset minuta postigao samo dva pogotka. Igrači Lemga to su iskoristili i stigli do vodstva 8:6, a vodio ih je raspoloženi Arnoldus Haenen. U 19. minuti prvi su put poveli s tri pogotka prednosti (10:7), a do kraja prvog poluvremena igralo se gol za gol. Rezultat prvog poluvremena bio je 16:13 za domaćine.

Na početku drugog dijela Lemgo je povećao prednost na 19:15, a onda stao. Zebre su nanizale četiri uzastopna pogotka i izjednačile rezultat, a u vodstvo su se vratile u 42. minuti zahvaljujući pogotku Filipa Jiche za 20:21. U 46. minuti Kiel je imao dva gola prednosti, no šest minuta kasnije rezultat je ponovno bio izjednačen (25:25). Tada je na scenu ponovno stupio Jicha i zabio tri pogotka u četiri minute te odveo Kiel na 28:26. Aron Palmarsson i Vujin dodali su još dva pogotka i dvije minute prije kraja donijeli Kielu prednost 30:26. Domaćini odgovor nisu imali i u konačnici su poraženi 31:28.

Vujin je utakmicu završio s odličnih deset golova, a uspješno je izveo svih šest sedmeraca svoje momčadi. Jicha je zabio šest golova, Niclas Ekberg četiri, a Thierry Omeyer je upisao 11 obrana. Lemgov vratar Carsten Lichtlein bio je uspješniji s 13 obrana, ali njegovi napadači nisu bili raspoloženi poput Kielovih. Sedam golova upisao je Hendrik Pekeler, šest Rolf Hermann, a pet Haenen.

Utakmice 31. kola igraju se od utorka do subote, a Kiel će u utorak protiv Rhein-Neckar Löwena imati priliku osigurati naslov prvaka.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938