MAXtv Prva liga, 31. kolo, 10.05.2013, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800

Cibalia u završnici savladala Zagreb u borbi za ostanak u ligi

Iz Kranjčevićeve:Ante Dubravac • petak, 10.05.2013.

U sklopu 31. kola MAXtv Prve lige nogometaši Zagreba su u izravnoj borbi za ostanak u ligi na svom stadionu dočekali Cibaliju. U utakmici bez velikih prilika gosti su u završnici došli do vrlo vrijedna tri boda.

Josip Jurendić
30'
24
Ivan Ćurjurić
46'
27
Ante Mitrović
62'
Luka Muženjak
21'
3
Petar Mišić
60'
4
Marin Matoš
78'
Miroslav Bojko

Tri kola prije kraja prvenstva susrele su se dvije posljednjeplasirane momčadi na tablici i bilo je potpuno jasno da poraženog u tom dvoboju čekaju velike brige.

Od početka susreta gosti su preuzeli laganu terensku inicijativu, a prvu priliku su imali u desetoj minuti kada Terzić loše reagira nakon centaršuta s lijeve strane. Gosti su nastavili s potpunom kontrolom utakmice, a domaćini gotovo da nisu ozbiljnije niti prelazili na protivničku polovicu.

U 28. minuti iz daljine je pokušao Muženjak, ali je njegov udarac otišao iznad vrata. Dvije minute kasnije Miloš je centrirao s desne strane, lopta je došla do Pavličića čiji udarac s desetak metara brani Livaković.

Prvi udarac prema Matkoviću Pjesnici su uputili u 33. minuti, ali gostujući vratar nema većih problema pri zaustavljanju Šovšićevog pokušaja pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

I drugu dionicu utakmice prilikom su otvorili gosti, ali Livaković hvata Puljićev udarac u kojem nije bilo dovoljno snage. Potpunu dosadu na terenu nakratko je prekinuo Frane Vitaić čiji udarac s tridesetak metara u 63. minuti zaustavlja vratnica i spašava domaćine. S druge strane uzvratio je Mitrović, bez rezultatske promjene.

I kada se činilo da Zagreb postaje bolji Kolinger neoprezno ruši Pavličića u svom šesnaestercu pa sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Frane Vitaić koji goste dovodi u vodstvo 1:0.

Deset minuta prije kraja susreta Filipović je odlično prošao po lijevoj strani i na drugoj stativi pronašao Terzića kojem nije bio problem iz blizine zabiti i postaviti konačnih 2:0.

U idućem kolu Zagreb gostuje kod Slaven Belupa dok će Cibalia dočekati Inter iz Zaprešića.

• mb54st12.05.2013. u 15:47
    Medić je odradio posao za sebe i svoje kompanjone poslavši Zagreb u drugu HNL kako bi lakše došli do lokacije u Kranjčevićevoj gazeći tako povijest najstarijeg kluba u Hrvatskoj, no nadam se da u klubuima još istinskih prijatelja Kluba da spriječe taj dugo krojen poguban plan i sa novim snagama... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik11.05.2013. u 12:41
    a gdje su svi oni koji su kategoricki tvrdili da Zagreb nemoze ispasti u drugu ligu, da je to nemoguca situacija zbog Mamica i njemu slicnih?
  • Obrisan korisnik11.05.2013. u 10:03
    Na koliko će se sada gospodin Medić žaliti da ispadne klubova? 1 pa da ostane ih 11 haha
  • Obrisan korisnik11.05.2013. u 08:44
    Nadam se da će se sada Zagreb očistiti od bezvoljnih i nezainteresiranih igrača i krenuti iz početka. Ne mogu vjerovati da klub sa odličnom omladinskom školom i savršenim uvjetima za rad nema adekvatnih zamjena. Za slijedeću sezonu treba dovesti sposobnog sportskog direktora koji zna prepoznati... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.05.2013. u 07:26
    da, inker u radi u sklopu mogućnosti. laljak mamićev drug(isto kao i medić da se ne lažemo).jedini zdrav nogometni klub koji radi fantastične rezultate s obzirom na sredinu, uvjete i limitiranost je slaven belupo. ostalo je sve prodavanje magle...