Kvarner slavio u Trnskom velikim preokretom krajem treće i početkom posljednje dionice

Branimir Korać • subota, 11.05.2013.

Košarkaši Zagreba upisali su novi poraz u Ligi za prvaka. U Trnskom ih je nadigrala momčad Kvarnera koja je bila bolja s rezultatom 76:72 zahvaljujući odličnom razdoblju igre krajem treće i početkom posljednje četvrtine...

Iako su se potajno nadali da bi mogli biti u borbi za doigravanje nakon Lige za prvaka, košarkaši Zagreba nalaze se na dnu ljestvice i jedina lošija momčad je sinjski Alkar.

Još jedan poraz nanio im je riječki Kvarner koji je tako nastavio ostavljati dobar dojam u ovom natjecanju. Riječani su u zanimljivom susretu bili u "rupi" u trećoj dionici, ali onda je Zagreb ušao u krizu i Kvarner je prelomio utakmicu na svoju stranu.

Kvarner je sjajno otvorio utakmicu i trebalo je tek nešto više od četiri minute da stigne do značajne prednosti. Vrlo brzo su gosti poveli 15:5, a predvodio ih je s osam poena Dino Cinac.

Međutim Zagreb se probudio, nakon uspavanog starta napravio je seriju 10:0 i posve se vratio u utakmicu.

Do poluvremena više nije bilo nekih velikih bjegova, u jednom trenutku je Kvarner došao do plus šest, ali vrlo se Zagreb oporavio i na poluvrijeme je na kraju otišao s prednosti 34:32 zahvaljujući trici Ivana Milekovića u posljednjim trenucima prvog dijela.

U drugom dijelu Zagreb je zaigrao bolje, imao je dobro otvaranje i za pet minuta je stigao do svoje najveće prednosti na susretu povevši 48:40.

Umjesto da nastave u tom ritmu, Mravi su stali. Kvarner je krenuo u veliku seriju koja je trajalo sve tamo do 34. minute i za to vrijeme gosti su napravili seriju 23:2 i došli u dobitnu poziciju.

Niti tu nije utakmica odlučena, ponovno su uzvratili domaćini koji su sada bili na redu za svoju seriju i s 11:0 uz dosta pogrešaka gostiju u tom razdoblju vratili su se u utakmicu poravnavši na 70:70.

U završnici susreta Kvarner je ipak mirnom rukom s linije slobodnih bacanja priveo utakmicu kraju i upisao pobjedu 76:72.

Goste je predvodio raspoloženi Dino Cinac s 26 poena i osam skokova dok je 16 poena i osam skokova dodao Jure Škifić. U domaćim redovima Juraj Segarić je ubacio 15 poena dok je Ivan Novačić dodao 13 poena i pet skokova.

• Obrisan korisnik11.05.2013. u 23:02
    bravo Kvarner svaka cast sad jos u srijedu pobjediti Splita i sezona za cistu peticu !!!