Splićani velikom serijom učinili završnicu uzbudljivom, Cibona ipak sačuvala pobjedu

S Gripa:Bernard Jurišić • petak, 10.05.2013.

Početkom posljednje četvrtine Cibona je na Gripama vodila 50:71, a završnica je stala u jedan šut Srđana Subotića tri sekunde prije kraja. Lopta je izašla iz obruča, nije Split uspio dovršiti veliki preokret, ali su mladi Žuti velikim pljeskom ispraćeni ne samo za pokazano u ovoj utakmici nego u cijeloj Ligi za prvaka...

U posljednju domaću utakmicu ove sezone Splićani su ušli s već standardno pomlađenom momčadi, ali i dodatnim problemom - sutrašnjom završnicom juniorskog prvenstva na kojoj sudjeluje čak šest večerašnjih prvotimaca.

U otvaranju su se mladi Splićani dobro nosili s iskusnijim gostima, držeći prednost do završnice prve četvrtine (15:13). Bilo je zanimljivo nekoliko minuta gledati bratski okršaj dvojice Žižića, Ciboninog Andrije i Splitovog 17 godina mlađeg Ante.

Cibona je svoje iskustvo i snagu materijalizirala na prijelazu iz prve u drugu četvrtinu, kad je Žižić počeo razgratati "klince" na drugoj strani, a Strawberry pogađati izvana. Učas je Cibona otišla na 26:41, no do poluvremena su Splićani zaostatak ipak vratili na jednu znamenku - 34:43.

U trećoj četvrtini razigrali su se Šarić i Rozić, iskontrirali domaćine i Cibona je u 26. minuti otišla na 38:60. Ivan Bender i Subotić uzvratili su serijom, spustili Split na 48:63, ali Cibona je i dalje držala uvjerljivu prednost.

Posljednja četvrtina trebala je biti tek odrađivanje posla, no Splićani su uspjeli "zakuhati". Raspucani Subotić vukao je Splićane u napadu (20 poena u drugom poluvremenu) i Ciboninu prednost 50:71 spustio na 59:73, a kad je je Katić položio za 74:79 tribine su skočile na noge.

Koš-faul mlađeg, Dragana Bendera za prve seniorske poene, pa krađa i polaganje Katića za 78:81 46 sekunda prije kraja potpuno su otvorili završnicu. Kus je promašio šut 20 sekundi prije kraja, Strawberry oba slobodna bacanja, ali Subotić nije uspio tricom za produžetak okruniti još jednu odličnu partiju. Lopta je izašla iz obruča, a Cibona ipak sačuvala pobjedu.

Tribine su ovacijama ispratile splitsku momčad u svlačionicu, ne samo zbog onoga što su pokazali u ovoj utakmici nego i svega u ovoj ligi, pa i sezoni.

Subotić je završio utakmicu s 23 poena i osam asistencija, Sobin se zaustavio na 16 poena i 10 skokova, Ivan Bender je zabio 13. Kod Cibone Strawberry je zabio 19, Šarić 16, uz devet skokova, Rozić i Žižić po 12.

• litleben11.05.2013. u 12:42
    Kada sam pogledao Ciboninu statistiku, u prvi tren, sam pomislio da Bless nije ulazio u igru. Bravo Lutzer. Umjesto da ovakvog protivnika iskoristi kako bi razigrao 2-3 juniora, on razigrava živce, svima kojima je stalo do kluba.
    litleben
  • Obrisan korisnik11.05.2013. u 10:20
    Gledam statistiku i čudim se. Pa ovi Cibonaši su se takmičili ko će izgubit više lopti. Sramotna im je igra .
  • Obrisan korisnik10.05.2013. u 23:44
    Iman jedan prijedlog: Neka Sobin proba Horog šutom gađat sa slobodnih bacanja..Vidljivo je da ima izrazito mekanu ruku kad tako šutira sa 2-3 m pa neka tako pokuša i sa slobodnog,jer ovako izgleda ka da baca kamenje na koš..
  • Obrisan korisnik10.05.2013. u 23:33
    sta znaci ako ne primaju placu da im svi trebaju pustati? Aj ja bi rekao da taj Split ima nekakve rezultate..ali ti likovi u godinu dana nisu uspjeli naci sponzora nego firmu koja je isto u stecaju...ispali iz lige...a ove klince su tek poceli forsirati prije mjesec dana,a prije tog su im... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.05.2013. u 22:02
    nadam se da će sobin cijelo ljeta vježbat penale.stvarno se nadam.