Dunkerque i Cesson nastavili uspješno kolo gostiju

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.05.2013.

U subotu i nedjelju odigrana je po jedna utakmica 23. kola francuskog rukometnog prvenstva. Da je ovo bilo kolo gostiju potvrdili su i Cesson te Dunkerque koji su Creteil i Fenix ostavili bez boda i s jednakim brigama kako na kraju izbjeći poziciju koja vodi u niži rang natjecanja...

Creteil - Cesson Rennes Metropole HB 25:31 (13:13)

Nakon Chamberyja, Aixa, Ivryja i Dunkerquea, uspješan je u 23. kolu u ulozi gosta bio i Cesson. Momčad iz Rennesa svladala je pretposljednji Creteil koji tako u posljednja tri kola ima najteži posao prema završnom cilju - očuvanju prvoligaškog statusa. U nešto boljoj poziciji su Selestat s tri boda više, odnosno Aix i Tremblay s četiri.

U konkurenciji za današnji dvoboj našla su se i trojica hrvatskih internacionalaca u dresu domaćina. Mario Obad i Davorin Vranić po jednom su pucali prema protivničkim vratima i pri tome bili precizni, dok pored Škofa koji je upisao 17 obrana Dragan Jerković nije ulazio u igru.

Najraspoloženiji je u Creteilu bio Descat sa osam pogodaka, dok je jedan manje postigao najbolji strijelac pobjedničkog sastava, Mathieu Lanfranchi. Svakako treba spomenuti i odlično izdanje vratara Cessona Lemonnea koji je zaustavio 19 šuteva.

Gosti su po prvi puta poveli u četvrtoj minuti te nakon tada postavljenih minimalnih 2:1 do kraja poluvremena nisu morali hvatati zaostatak. Svoj jedini pogodak Obad je postigao u 20. minuti za 9:10, dok se Vranić u strijelce upisao u poodmakloj fazi susreta, točnije u 53. minuti za smanjenje zaostatka na četiri razlike.

Cesson se polako počeo odvajati nakon deset minuta igre u nastavku, nakon 3:0 serije stigao je do 21:16 i polako počeo grabiti prema pobjedi.

Fenix Toulouse Handball - Dunkerque Handball Grand Littoral 32:37 (15:20)

Jedini dvoboj odigran u subotu bio je onaj između Fenixa i Dunkerquea. Dok se sastav iz Toulousea nalazi u društvu momčadi kojima je budućnost u najjačem rangu još uvijek neizvjesna, momčad Patricka Cazala nalazi se na bod od drugoplasiranog Montpelliera.

Svoju jedinu prednost Fenix je ostvario u uvodnoj fazi utakmice, nakon šest minuta igre kada je Calvel pogodio za 3:2. Već u idućem napadu gosti su poravnali, a na ulasku u drugu polovicu prvog dijela stigli i do osjetnijih 10:6. Do odlaska na odmor uspjeli su postići još deset pogodaka, za +5 i mirniji ulazak nastavak u kojem im je preostalo da mirno privedu susret kraju.

Calvel je postigao devet zgoditaka, kapetan Jerome Fernandez dva manje, dok je najbolji kod gostiju bio Kornel Nagy s osam preciznih šuteva. Siakam i Soudry također su se sedam puta upisali u listu strijelaca, dok je od vratara najuspješniji bio gostujući Gerard s osam obrana.