Aixu važni bodovi u borbi za opstanak, Chambéryju u borbi za treće mjesto

Mihaela Bradovski • subota, 11.05.2013.

Petak je u sklopu 23. kola francuskog rukometnog prvenstva donio tri dvoboja iz kojih su kao pobjednici izašli sve redom gostujući sastavi. Aix je svladao Saint-Raphael, Chambery slabašni Billere, a uspješan je bio i Ivry. Davor Dominiković i na domaćoj strani Vladimir Ostarčević tri su se puta upisivali u strijelce...

Saint-Raphael - Aix en Provence 30:32 (17:17)

Veliki korak naprijed u borbi za opstanak u društvu prvoligaša učinili su rukometaši Aixa na gostovanju kod Saint-Raphaela. Uz davno prežaljeni Billere, uz ugroženoj zoni trenutno se nalazi Creteil s utakmicom manje, ali i četiri boda zaostatka Karabatićem i društvom. Bod manje ima i Selestat koji se u neugodnu situaciju doveo nizom od pet poraza.

A upravo je francuski reprezentativac s osam pogodaka bio najbolji na putu do ove sedme ovosezonske pobjede. Jedan manje postigao je Vially, a veliku ulogu odigrao je i vratar Clemencon s 15 obrana. Domaći čuvar mreže Slaviša Đukanović skupio je dvije obrane više, dok se sa šest zgoditaka u napadu Saint-Raphaela najviše istaknuo Stehlik.

Nekoliko su puta domaći rukometaši imali prednost od dva zgoditka, no na odmor se otišlo pri izjednačujućih 17:17. Sam početak drugog poluvremena donio je sedmi Karabatićev pogodak iz devet pokušaja, a u idućim minutama njegova momčad ulazi u seriju i u 40. ima ugodnih +5. Na ulasku u posljednjih 10 minuta domaćin je bio na rubu izjednačenja, u minusu za jedan zgoditak bili su i 30 sekundi prije kraja, no tada je Illes stavio točku na i.

Tremblay en France - US Ivry handball 20:22 (6:11)

U utakmici s 10 pogodaka manje na svakoj strani uspješniji je bio još jedan gost. Ivry Davora Dominikovića slavio je s dva razlike protiv Tremblaya u čijim je redovima zaigrao i Vladimir Ostarčević. Oba hrvatske internacionalca postigla su tri zgoditka.

Iako je domaćin na svojoj strani imao raspoloženog Mathieua Drouhina koji je mrežu Ivrya pronašao devet puta uz tek dva promašaja, nitko osim njega i Ostarčevića nije postigao više od dva zgoditka. U prvom dijelu sastav Treblaya uspio je postići tek šest golova. Na drugoj strani najraspoloženiji je bio Diego Simonet (6).

Što se tijeka utakmice tiče, Ivry je po prvi puta u prednost u osmoj minuti doveo Zirn, a na ulasku u posljednje tri minuta prvog dijela gosti su stigli do osjetnije prednosti. Loupadiere je tada bio precizan za 10:5 svoje momčadi, a s istom se razlikom ušlo u nastavak. U 58. Drouhin je doveo Tremblay na -1, no ekspresno je na drugoj strani odgovorio Dominiković. Za više od konačnih 20:22 domaćin nije imao vremena.

Billere Handball - Chambery Savoie 28:34 (17:18)

Francuski doprvak također je u petak bio uspješan u ulozi gosta, unaprijed upisane bodove protiv Billerea potvrdio je u drugom poluvremenu te je osvajanjem ovog punog plijena ostao u društvu momčadi koje se bore za treću poziciju. Nantes i Dunkerque na kontu imaju bod više, s tim da potonji sastav tek treba odraditi susret 23. kola.

I dalje bez Damira Bičanića u sastav Chambery je u nastavak ponio tek pogodak prednosti nad uvjerljivo najslabijom momčadi lige, a lakše je prodisao u 40. minuti nakon što je Panić, strijelac ukupno 8 pogodaka, pogodio za gostujućih 25:21.

Sedam minuta prije isteka vremena, Billere se imao još čemu nadati, zahvaljujući golu Le Meura ponovno je bio u zaostatku od dva zgoditka, no tada je ponovno izgubio korak. Osim Panića raspoložen je u ovom dvoboju bio i Paty koji je s 10 pogodaka bio ukupno gledajući najbolji strijelac, dok je jedan manje kod domaćina postigao Ragot.