Nantes 33:23 Sélestat
Sélestat

Dva pogotka Vujića u uvjerljivoj pobjedi Nantesa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.05.2013.

Nakon remija u prošlom kolu i ispadanja iz Kupa, rukometaši Nantesa vratili su se na pobjedničke staze. Već u prvom poluvremenu domaćeg susreta sa Selestatom bilo je jasno kako će gosti vrlo teško do bodova. Hrvatski internacionalac Stefan Vujić u ovu je pobjedu ugradio dva zgoditka...

Nantes - Selestat Alsace HB 33:23 (16:11)

Porazom na otvaranju ovog, 23. kola, sastav Selestata nastavio je svoj negativan niz, uz posljednjeplasirani Billere jedina su momčad koja je u zadnjih pet kola upisala same poraze. I dok Nantes vodi bitku s Dunkerqueom oko visokog trećeg mjesta, Selestat opasnoj zoni bježi za samo tri boda.

Najviše pogodaka na jučerašnjoj utakmici postigao je član domaćeg sastava, Michele Škatar. Sedam se puta upisivao u listu strijelaca, Valero Rivera precizan je bio šest puta dok su kod Selestata pet pogodaka postigli Petrenko i Podsiadlo. Stefan Vujić pet je puta pucao prema protivničkim vratima od čega su tri šuta ostala neiskorištena.

Nakon sedam minuta igre i uvodnog perioda pogodak za pogodak gosti su poveli s 3:2 nakon drugog zgoditka Petrenka, no samo tri minute kasnije Mathieu De La Breteche minimalnu prednost donosi na stranu favorita ovog susreta. Još je jednom Selestat tek nakratko bio u plusu, a onda je desetak minuta prije kraja domaćin ušao u 5:0 seriju što mu je donijelo velikih 16:10.

Pri domaćih +5 ušlo se u nastavak, a u njemu je prednost Nantesa udvostručena do konačnih 33:23. Sredinom drugog dijela Nantes je po prvi puta imao priliku stići do +10, no tada je za 16:24 precizan bio Podsiadlo. Neizbježno se na kraju dogodilo u 57. minuti. Svojim šestim zgoditkom Rivera je Nantes doveo do dvoznamenkaste prednosti, a za konačnih 33:23 pobrinuo se Vujić pola minute prije isteka vremena.

U četvrtak je u sklopu LNH na rasporedu veliki derbi, dvoboj između finalista Kupa i dvije prvoplasirane momčadi. Snage će s početkom u 20:45 odmjeriti Montpellier Petra Metličića i Kopljarov PSG.