LNH, 23. kolo, 09.05.2013.
Montpellier
Montpellier 25:25 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Montpellier i PSG odigrali bez pobjednika, Kavtičnik domaćinu donio vrijedan bod

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.05.2013.

Veliki derbi između Paris Saint Germaina i Montpelliera završio je podjelom bodova kojom su svakako zadovoljniji domaći rukometaši. Gosti, kojima je ovo prvi remi u aktualnoj sezoni imaju za čime žaliti. Veći dio susreta bili su momčad u vodstvu, a u novi trobod nisu uspjeli pretvoriti velikih 20 obrana svoga vratara Sierre...

Montpellier - Paris Saint Germain Handball 25:25 (11:13)

I dok je momčad Philippea Gardenta već osigurala naslov prvaka, u svom prvom pokušaju u ovom zvjezdanom izdanju, sastavu Montpelliera bodovi su prijeko potrebni u borbi za drugu poziciju koju vode s Dunkerqueom i Nantesom.

Prvih pola sata dvoboja gledateljima nije ponudilo rukomet na razini dvije najbolje francuske momčadi. Tek su vratari, domaći Robin (8) i kod gostiju Sierra (11) bili na visini zadatka, dok su njihove kolege u napadu velik broj akcija bacile "u bunar". Nešto manje šeprtljavije igrali su rukometaši PSG-a koji su u konačnici u nastavak ušli s dva zgoditka prednosti.

U prvom poluvremenu, prepunom tehničkih pogrešaka u napadu, i na jednoj i na drugoj strani, prvi pogodak postignut je u trećoj minuti. Mrežu Robina pogodio je Gunnarsson, nakon dva bezuspješna pokušaja Bojinovića. Poveli su gosti i s dva razlike, Montpellier se vratio u egal, no pivot pariškog sastava u devetoj minuti pogađa za 5:3, novih +2 svoje momčadi.

Vratari u pravim izdanjima

Osim fenomenalnog Sierre na vratima, u redovima PSG-a u napadu se istaknuo Hansen s pet pogodaka. Kopljar je postigao tri iz osam pokušaja uz dvije izgubljene lopte. Metličić je ostao na jednom zgoditku s početka prvog dijela, a ukupno je prema vratima gostiju pucao tri puta. Najefikasniji je kod Montpelliera bio Kavtičnik (6/9), Robin je stigao do deset obrana, Desbonnet do pet, ali upravo su se te njegove u posljednjim minuta pokazale ključnima.

U idućem napadu u strijelce se u dresu domaćina upisao Petar Metličić, a ubrzo nakon toga, točnije minutu kasnije prvi je puta na susretu precizan bio i Marko Kopljar na drugoj strani. Desni vanjski Parižana tim je golom u 11. minuti vratio svoju momčad u minimalnu prednost. Sastav Patricea Canayera po prvi je puta u prednost stigla nakon 19. minuta igre, pogodio je tada za 8:7 Vid Kavtičnik.

Nekoliko puta tijekom prvog dijela zaiskrilo je između Teja i Gunnarssona pa je tako u 21. minuti mjesto pivota PSG-a zauzeo Dinart koji u svom prvom pokušaju pogađa za novi prelazak u vodstvo. Najbolji period novi francuski prvak odradio je u završnici prvog poluvremena, redom su uspješniji od Robina bili Abalo, Hansen i Honrubia, a seriju je prekinuo Tej pred sam kraj prve polovice pogodivši za 11:13.

Kraj prvog dijela Kopljar i Metličić ispratili su s klupe s jednakim učinkom; obojica su postigli po pogodak te izgubili jednu loptu.

Početak nastavka donio je još jednu 3:0 seriju, ovoga puta na drugoj strani i iako je u 38. minuti Tej pogodio za 15:14 u posljednju četvrtinu ušlo se s dva prednosti PSG-a nakon tri sjajne obrane Sierre u nizu. Za 19:17 pobrinuo se Kopljar, no u idućem napadu pobjegao mu je Guigou, a odmah zatim pogodio je i Borges te rješenje susreta i dalje se nije naziralo.

Hrvatski reprezentativac po treći se puta u strijelce upisao u 48. minuti, ovoga puta probivši se na poziciju pivota. Sedam minuta prije kraja PSG je imao priliku otići na +4, najveći prednost u ovom susretu, no umjesto pogotka u domaćoj mreži u idućim su si minutama gosti zakomplicirali život.

Pet minuta prije kraja PSG je vodio s 24:23, a nakon isključenja Honrubije Desbonnet skida šut Kopljara i na ulasku u 57. minutu Hmam dovodio poravnanje Montpellieru. Tunižanin u dresu domaćina u istoj minuti zarađuje isključenje, no mladi vratar MAHB-a čita još jedan pokušaj hrvatskog reprezentativaca, no njegovi suigrači ne koriste ovu veliku obranu.

Umjesto minimalne prednosti Montpelliera Bojinović je precizan za 25:24 i u samoj završnici domaćin je opet prisiljen hvatati zaostatak. Na kraju je Canayerov sastav u tome i uspio, Desbonnet je ovoga puta pročitao Hansena, a na drugoj strani Kavtičnik ne griješi. Susret koji je u neku ruku poslužio i kao generalna proba pred finale Kupa tako je završio podjelom bodova nakon finiša koji je količinom uzbuđenja popravio dojam iz prvog dijela.