Puerto Sagunto slavljem nad Cangasom osigurao ostanak u Ligi Asobal

Zvonka Keliš • utorak, 14.05.2013.

U sklopu 28. kola Lige Asobal momčad Huesce na svom je terenu bila bolja od Anaitasune, dok je Granollers također pred svojim navijačima svladao Guadalajaru. Ciudad Encantada jest nadvladala Palmu del Rio, a Academia Octavio Villu de Aranda. Puerto Sagunto je, pak, slavljem nad Cangasom osigurao svoje mjesto u Ligi Asobal i za narednu sezonu.

Huesca - Helvetia Anaitasuna 29:28 (15:14)

Momčad Huesce u zanimljivom je ogledu 28. kola Lige Asobal nakon vrlo dobre borbe uspjela osigurati minimalnu pobjedu nad Anaitasunom, kao i nove prvenstvene bodove. Nakon uvodnih 7:4 domaćina vrijeme je bilo za gostujuće buđenje i preokret rezultata u njihovu korist (9:7). No, do odlaska na odmor domaća se momčad ponovno pokazuje boljom te osigurava minimalnu prednost (15:14).

Nastavak susreta donio je napetih 30 minuta u kojima se igralo pogodak za pogodak te su se obje momčadi izmjenjivale u vodstvu (19:18, 23:24). Serijom od tri uzastopna pogotka domaći rukometaši ulaze u samu završnicu ogleda te tada čuvaju stečenu prednost za konačno slavlje 29:28. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Alvaro Ruiz sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Anaitasune bio Javier Borragan također sa sedam golova.

Fraikin Granollers - Quabit Guadalajara 29:25 (13:13)

Uzbudljivo je bilo i u Granollersu gdje je sedma momčad Lige Asobal osigurala svoju 13. prvenstvenu pobjedu, naime, bolja je bila od ekipe Guadalajare. Nakon uvodnog vodstva gostiju 2:1 domaća momčad vrlo brzo dolazi na 5:4 da njen suparnik s nekoliko mini serija pogodaka osigurao prednost od tri pogotka (10:7). Budi se tada Granollers koji do isteka 30. minuta poravnava rezultat na 13:13.

Odlično su, pak, domaći rukometaši otvorili drugo poluvrijeme, naime odvajaju se na 17:13 koje gostujuća momčad više ne uspijeva sustići. Tako osiguravaju pobjedu s četiri pogotka razlike (19:15). Odličan je u redovima Granollersa bio Aidenas Malasinskas s pet pogodaka, dok se kod Guadalajare istaknuo Jorge Felipe Fernandes s osam golova.

GlobalCaja Ciudad Encantada - ARS Palma del Rio 32:23 (16:9)

Do svoje 11. prvenstvene pobjede ove sezone momčad Cuence morala je pričekati sve do 28. kola Lige Asobal u sklopu kojeg je na svom terenu svladala ekipu Palme del Rio. Odmah na startu domaćin je pokazao koliko je bolji te je nakon uvodnih 4:2 u 21. minuti već imao vodstvo 11:6. Sve do predaha domaća je momčad samo povećavala svoju prednost koja je tada iznosila sedam pogodaka (16:9).

Nešto ravnopravnije izgledao je prvi dio nastavka, naime, igralo se pogodak za pogodak, no to nije bilo dovoljno gostima da se približe svom suparniku. Pri rezultatu 22:17 domaći rukometaši se nanovo odvajaju te na kraju upisuju uvjerljivu pobjedu 32:23. U pobjedu svoje momčadi Guillermo Corzo ugradio je sedam pogodaka, dok je Juanlu Moyano za Palmu del Rio zabio isto toliko golova.

Villa de Aranda - Academia Octavio 27:33 (12:16)

Momčad Academije Octavio u 28. je kolu Lige Asobal očitala pravu malu rukometnu lekciju ekipi Ville de Aranda te se kući stoga vratila s novim bodovima. Gosti su sjajno krenuli u dvoboj, ostvarili prednost 5:4 i 12:6 na samome startu nakon čega se domaćin više ne uspijeva vratiti u ogled. No, u svlačionice se ipak odlazi s nešto manjom gostujućom prednošću, od četiri pogotka (16:12).

Prve minuta nastavka donijele su +6 (18:12) gostujuće momčadi, a iako se ona domaća potom nanovo približava (15:18), igrači Academije Octavio uzimaju stvari u svoje ruke te se odvajaju na potom nedostižnih 22:15. Izmjenjivale su se tata obje ekipe u serijama pogodaka, no konačno gostujući rukometaši bivaju bolji sa šest pogodaka (33:27). Pablo Cacheda je s osam pogodaka predvodio Academiju Octavio do pobjede, dok je u poraz svoje momčadi Enrique Plaza ugradio deset golova.

Cangas - Fertiberia Puerto Sagunto 22:27 (10:13)

Rukometaši Puerto Sagunta pobjedom nad Cangasom i matematički su osigurali svoj ostanak u Ligi Asobal, dok su gosti porazom sebi dodatno otežali posao u borbi za opstanak. Izjednačeno je bilo u prvome dijelu ogleda sve do 24. minute kada se gostujuća momčad počinje polako, ali sigurno odvajati od svog suparnika (11:10). Do poluvremena, pak, Puerto Sagunto odlazi na sigurnijih +3 (13:10).

Drugo poluvrijeme donijelo je lagano popuštanje Cangasa u obrani što gostujući rukometaši koriste kako bi se odvojili na 16:11 nakon čega samo čuvaju svoju prednost. Puerto Sagunto se tako kući vraća s pobjedom s pet pogodaka razlike (27:22). Mirko Milašević se kod Puerto Sagunta šest puta upisao u listu strijelaca, dok je David Garcia za Cangas pet puta zatresao suparničku mrežu.