Alkar na krilima navijača stigao do prve pobjede u Ligi za prvaka

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • utorak, 14.05.2013.

Alkar je na oproštaju sezone pred svojim navijačima, nakon izuzetno uzbudljive završnice u kojoj je nadoknadio minus osam, konačno uspio doći do prve pobjede u Ligi za prvaka, što su i domaći navijači znali proslavili po završetku susreta...

Nakon obostrano lošeg uvoda, utakmica se s vremenom pretvorila u vrlo dobru predstavu, s podosta preokreta i pravom dramom na kraju. Alkar je šest minuta prije kraja zaostajao osam koševa i bio poprilično "zreo" za 14. poraz, međutim, tada je proradio inat i do kraja je na krilima publike praktički bio nezaustavljiv.

Serija grešaka na obje strane obilježila je uvodne minute susreta, a prvi su se koliko toliko pribrali gosti koji su u četvrtoj minuti, nakon trice Garme, stigli do pet koševa viška (3:8). Alkar je nakon početnih koševa bez ubačaja bio narednih pet minuta, ali nije to Zagreb znao konkretnije kapitalizirati, dapače, domaćin je ubačajem Modrića sa zvukom sirene na prvi mini predah otišao s tek košem minusa (19:20).

Drugu četvrtinu bolje je otvorio Zagreb, pobjegao na plus pet, a nešto kasnije iz polukontre Novačić je zabio za do tada rekordnih plus sedam (23:30). Prisililo je to domaćeg trenera na minutu odmora, nakon čega Alkar radi seriju od 5-0 i tako hvata priključak, na što je odmah minutom odmora s druge strane odgovorio i Jusup.

"Raspištoljio" se u tim trenutcima Modrić, pogodio dvije trice, a nakon ubačaja Žitka, prednost je u 14. minuti prešla na stranu domaćih (36:35). U vremenu do odlaska na odmor igralo se prilično izjednačeno, s podosta lijepih poteza s obje strane, ali s dva koša prednosti na odmor su otišli Sinjani (45:43).

Alkar je u nastavku "ljubomorno" čuvao prednost stečenu krajem prvog dijela, a nakon što je zbog pet prekršaja igru morao napustiti do tada stopostotni Poščić, u 25. minuti igre domaćin dolazi i do plus pet.

Zagrebaši potom vežu nekoliko napada i nakon nove dvije minute igre, koševima raspoloženog Žganeca, prednost vraćaju na svoju stranu (57:58). Odlično su gosti skakali u napadu i često dolazili do drugih pokušaja, a trica Novačića omogućila im je višak od pet koševa uoči završnih deset minuta (61:66).

Imali su gosti početkom posljednje četvrtine dvije prilike za povećanje prednosti, ali nisu to iskoristili, međutim, nisu ni Sinjani imali ideje kako ugroziti koš pa je prednost Mrava i dalje ostala "netaknuta". Koš faul Cara u 34. minuti Zagreb odvodi na plus osam (65:73), ali uzvraća i Alkar u narednim minutama, unatoč prilično čudnim odlukama sudačke trojke u tim trenutcima.

Potpuna "ludnica" u dvorani uslijedila dvije i pol minute prije kraja nakon trice Župića za 75:76, ali nakon što je istu stvar za 78:76 napravio i Modrić, nastao je "pakao". Na ulasku u posljednju minutu Žitko ubacuje za plus tri domaćih (80:77), gosti potom griješe u napadu i nude Alkaru da riješi pitanje pobjednika.

Kada je Bilić nekoliko sekundi prije kraja ubacio za 82:77, uslijedila je prava erupcija oduševljenja među domaćima, a fešta se nakon posljednjeg zvuka sirene preselila na parket, gdje su Sinjani svoju prvu pobjedu slavili kao da su osvojili naslov prvaka.

Prvo ime u domaćim redovima bio je Željko Župić s ubačenih 16 koševa, čemu je pridodao i sedam skokova, dok je jednak koš učinak imao i "snajperist" Slavko Modrić. Kod gostiju se istaknuo Novačić s 19 koševa i 12 skokova, a odličan je bio i Poščić s 14 ubačaja.

• Obrisan korisnik15.05.2013. u 00:34
    Bravo Alkari cestitke na prvoj pobjedi u doigravanju, bili ste i ranije blizu uspjeha sada ste uspjeli svaka cast i sritno dalje :)
  • Obrisan korisnik14.05.2013. u 23:22
    kakva luda atmosfera...svaka vam cast...ovoj publici zaista rezultat nikad nije vazan..iskreno se nadam da cete jednom bar do finala doci
  • Obrisan korisnik14.05.2013. u 23:16