Zadrani se provukli na Baldekinu, Delaš tricom osigurao pobjedu i drugo mjesto

Iz Šibenika:Ivana Jurica • utorak, 14.05.2013.

U uzbudljivoj, do kraja neizvjesnoj utakmici Zadrani su ipak uspjeli doći do važne pobjede koja im je donijela drugo mjesto na tablici, odnosno prednost domaćeg terena u play-offu. Trica Delaša osigurala je Nazorovoj momčadi pobjedu od 77:76, unatoč čak 20 promašenih slobodnih bacanja (a imali su ih gotovo duplo više nego Jolly). Domaćini su se odlično nosili, posebno kad se u obzir uzme činjenica da su igrali bez svog najboljeg igrača Ronalda Rossa, odnosno da su oba centra, Bubalo i Vrsaljko, već u 33. minuti utakmice ispali zbog pet prekršaja.

Šibenčani su u susret ušli bez svog najboljeg igrača Ronalda Rossa. Amerikanac, koji je Jollyju i donio pobjedu na Višnjiku, ima ozljedu koljenu i morao je propustiti susret. Njegovi su suigrači i bez njega dobro otvorili utakmicu. Poveli su sa 6:2, a u sedmoj minuti imali su i plus šest (16:10). Imali su i plus osam, ali je Zadar s četiri koša Travisa na kraju četvrtine došao do minus četiri (20:16).

Naletilić tricom otvara drugu četvrtinu, a gosti preko Nurkića dolaze do prvog vodstva u 15. minuti utakmice – 24:23. Momčad Ivana Velića odmah vraća prednost na svoju stranu, iako ih u cijelom prvom poluvremenu nije služio šut za tri poena. Na drugoj strani, Zadrani su muku mučili sa slobodnim bacanjima, a u igri obje momčadi bilo je i dosta pogrešaka. Batur je realiziranom kontrom u 18. minuti vratio prednost na stranu svoje momčadi (31:30), Nurkić i Thorne povisili su na plus pet, ali je dva slobodna bacanja za 32:35 na poluvremenu realizirao Naletilić.

Odmah na startu drugog poluvremena, poslije nesportske Kature na Nurkiću, gostujući igrač pogađa oba slobodna bacanja, a Zadar ne koristi dodatni napad za vodstvo veće od plus pet (37:32). Ali već u sljedećem napadu Thorne je odgovorio tricom za najveću zadarsku prednost – 40:32. U tim trenucima i domaćinima je napokon proradio dalekometni šut, pa su Mrva i Gabrić poentirali, kao i Katura (koš-faul) pa je prednost ponovno bila na strani domaćina (41:40). U manje od tri minute nastavka Jolly je postigao više koševa nego u cijeloj drugoj četvrtini, a efikasno su nastavili i dalje.

Pa su u 27. minuti opet imali vodstvo od sedam koševa (52:45), a minutu kasnije, poslije trice Naletilića, i plus osam (57:49). Do kraja treće četvrtine Nurkić, Delaš i Ramljak uspjeli su smanjiti na minus četiri (59:55).

Ivanov i Travis vratili su Zadar u potpuni egal na otvaranju zadnje četvrtine – 60:60. Domaća momčad opterećena je prekršajima, pa su u 33. minuti zbog pet prekršaja na klupu morala oba centra, prvo Bubalo, a odmah potom i Vrsaljko. Bio je to veliki, dodatni hendikep za Jolly, ali nisu se predavali. Novim košem Travis je Zadranima donio plus četiri (72:68), ali Katura i Gabrić svoju momčad vraćaju u egal. Minutu i 20 sekundi prije kraja Jolly je imao napad, kod 72:72, ali nisu uspjeli niti zapucati na koš. Na drugoj strani Delaš je poentirao za 72:74.

Manje od minute ostalo je do kraja, Petkovićev je pokušaj blokiran, a Jollyju je ostalo samo šest sekundi do kraja napada. Velić je pozvao time-out, da bi njegova momčad po povratku na teren, preko Mrve, uspješno realizirala taj napad za 74:74. Time-out zove i Nazor, a čim se igra nastavila Jolly radi prekršaj. Pokazalo se to dobrim rješenjem, jer je Travis nastavio negativnu zadarsku seriju promašivši oba bacanja. Skočio je pod svojim košem Mrva, uhvatio loptu i odmah je fauliran. Njemu nije zadrhtala ruka, pogodio je oba bacanja za 76:74.

15 sekundi ostalo je do kraja utakmice. Jolly ovog puta odlučuje ne raditi prekršaj i vrlo brzo to tricom kažnjava Delaš za 76:77. Ostalo je domaćim košarkašima još 11 sekundi do kraja utakmice, no, pokušaj Kature u zadnjem napadu nije bio precizan.

U redovima domaće momčadi najefikasniji su bili Mrva s 19, Naletilić s 13 i Gabrić s 11 koševa. Goste je predvodio Nurkić s 22 koša, dok su po 14 ubacili Travis i Delaš.

• antitalent9115.05.2013. u 20:22
    http://www.ezadar.hr/clanak/ante-delas-jedan-igrac-za-deset-pobjeda Evo još jedan poZDrav onom majstoru koji je nedavno ovdje u komentarima zagovarao povratak Ante Delaša u A2 ligu... :D
    antitalent91
  • Obrisan korisnik15.05.2013. u 18:43
    bravo Zadrani -svaka čast i sretno u plej ofu
  • Obrisan korisnik15.05.2013. u 09:28
    bravo za šibenčane! pokazuju da su ozbiljna momčad, kad muče zadar do zadnje sekunde bez najboljeg igrača.
  • Obrisan korisnik15.05.2013. u 08:46
    Delaš po ko zna koji put !! Bit će da to nije slučajno. Jel smije Nurkić igrati punom snagom protiv Cedevite ? To će biti zanimljivo vidjeti. Mislim da će biti na klupi.
  • LazialZD15.05.2013. u 00:01
    Ante Delaš Zadarski čovik odluke i čovik sa velikim mudima svaka čast majstore :))) ajmo sad napunit Krešin dom i pokazat sokiću kako to rade Zadrani !!! SANJAM JEDAN DAN, JEDNU NOĆ, LUDU NOĆ, TISUĆE ZADRANA KA LUDI SLAVE, OPET JE ZADAR PRVAK DRŽAVE