Kvarner 2010 pobjedom protiv Splita zapečatio peto mjesto

Bernard Jurišić • srijeda, 15.05.2013.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobjedom protiv Splita zaključili su svoju lijepu sezonu. Peto mjesto za mladi riječki klub veliki je uspjeh, a potpuno pomlađena splitska momčad sezonu je završila na šestom mjestu...

U posljednjoj utakmici Lige za prvaka Kvarner je sa 79:64 pobijedio Splitu, ubilježivši tako i drugu pobjedu protiv Žutih ove sezone. Splitska je momčad u Rijeku doputovala potpuno pomlađena, bez osmorice igrača (Kraljević je samo popunio zapisnik, ali nije igrao) i s prosjekom godina manjim od 20,5.

Tri četvrtine utakmica je bila neizvjesna, s minimalnom prednošću na strani domaćih. U prvom poluvremenu Riječane je vukao Splićanin Radić, a Splićane Riječanin Marinelli, a nakon najviših 34:26 u 16. minuti Riječani su na veliki odmor odnijeli samo četiri poena prednosti (43:39).

U trećoj četvrtini Splićani su bili još i bliže (51:49 u 27. minuti), a prijelomnica se dogodila u posljednjoj četvrtini, koju su domaćini otvorili s 12:2. Kvarner je poveo 71:57 četiri minute prije kraja i pobjednik je konačno bio odlučen.

U Kvarneru je najbolji bio Ivica Radić s 19 poena i 11 skokova, Cinac je zabio 17. Splićane je predvodio kapetan Josip Sobin s 23 ubačaja i 13 skokova, Marinelli je zabio 12, uz četiri asistencije.