MAXtv Prva liga, 32. kolo, 17.05.2013, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.000
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Perica (Šibenik), Menđušić (Vinkovci)
Hajduk
Hajduk
Anton Maglica 16'
1:0(1:0) Osijek
Osijek

S Poljuda:Bernard Jurišić • petak, 17.05.2013.

Hajduk je pobjedom protiv Osijeka završio sezonu 2012/13, barem što se Poljuda tiče. Anton Maglica pogotkom u 16. minuti presudio je svojoj bivšoj momčadi, a Hajduk je mogao i uvjerljivije slaviti da je bolje realizatorski raspoložen bio Kouassi...

U posljednju domaću utakmicu ove sezone Hajduk je ušao bez kapetana Maloče, uz već najavljene izostanke Andrijaševića, Blaževića i Vršajevića. Osijek je splet zadnjih rezultata doveo u mogućnost, doduše malo realnu, da izgubi prvoligaški status.

Nije Hajduk od prve minute krenu jurišno prema gostujućim vratima, ali od vodećeg pogotka u 16. minuti Splićani su potpuno zagospodarili terenom. Caktaš je tada prošao po lijevoj strani i pronašao Antona Maglicu u sredini, ovaj se još driblingom oslobodio Leke i gurnuo loptu u mrežu svog prošlosezonskog kluba.

Debitirali Kovačić i Džoni

U posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone trener Igor Tudor dao je prigodu dvojici debitanata. Prvi nastup za seniore Hajduka u današnjoj utakmici upisali su 19-godišnjaci Miro Kovačić i Ivan Jakov Džoni.

Nakon pogotka krenule su i prigode za povećanje vodstva. U 20. minuti Kouassi je izbio oči u oči s Mikulićem, ali umjesto udarca želio je asistirati. Četiri minute kasnije Oremuš pogađa vanjski dio mreže s nekoliko metara udaljenosti na drugoj vratnici nakon ubačaja Vukovića, a novi ogled s osječkim vratarom Kouassi je imao u 36. minuti. Ovog puta je pucao, ali ravno u Mikulića.

Jedini pokušaj Osječana u prvom dijelu bio je Kvržićev u 41. minuti, no nije bio pretjerano opasan za domaće.

Drugo poluvrijeme otvaraju velike prigode Glavaša na jednoj i Maglice na drugoj strani, u obje situacije vratari su dobro reagirali. Hajduk je u nastavku kontrolirao loptu, ali nisu Splićani uspijevali opasnije ugroziti gostujuća vrata.

Osijek je najbliže pogotku bio u 80. minuti kad je Smoje za malo zakasnio na drugoj vratnici na ubačaj iz kornera. Bila je to praktično jedina ozbiljnija opasnost pred Hajdukovim vratarom.

Splićani su tako pobjedom zaključili sezonu što se domaćeg terena tiče. Preostaju im još dva gostovanja u Maksimiru, finale kupa protiv Lokomotive, te završno kolo prvenstva protiv Dinama.

• Obrisan korisnik17.05.2013. u 20:34
    ...jer ipak znamo svi da najbolji si ti...
  • Obrisan korisnik17.05.2013. u 19:57
    Ajmo dobit sada obe u Zagrebu! AJMO BILI!!
  • maniacx17.05.2013. u 19:57
    ako ne poooooostaneeeeeeeeeeeeeeeeeeš novi prvak tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... ajmooooooooooooooooooooooooooo
    maniacx
  • Obrisan korisnik17.05.2013. u 19:55
    ale ale volin te hajdučeeeeeee ooooooooooo eeeeeeeee
  • Obrisan korisnik17.05.2013. u 19:51
    Opet odlična igra Hajduka, pogotovo u prvom poluvremenu, sve više mi je drago što je Tudor postao trener :D