Primera División, 36. kolo, 19.05.2013, 12:00 h
Levante
Levante 2:3 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Ivan Dominik • nedjelja, 19.05.2013.

U rano popodnevnoj nedjeljnoj utakmici 36. kola španjolskog prvenstva, u predgrađu Valencije sastale su se momčadi Levantea i gostujućeg Rayo Vallecana. Vrlo efikasna utakmica završila je slavljem gostiju nakon jako turbulentne utakmice i golijade pune preokreta...

Šesta utakmica 36. kola španjolske Primere bio je dvoboj između Levantea i Rayo Vallecana na stadionu Ciutat de Valencia, koji je odigran u ranom popodnevnom nedjeljnom terminu.

Slika 1 od 1.

Utakmica je počela u laganom tempu i ritmu, a zanimljive su se stvari počele događati tek nakon 20. minute kada je Piti doveo momčad iz Vallecasa u vodstvo od 1:0. Vodstvom gostiju otišlo se i na poluvrijeme, a nastavak je bolje otvorio domaćin iz Valencije.

Talijan Robert Acquafresca izjednačio je rezultat na 1:1 u 52. minuti poslije asistencije Rubena Garcije, a nedugo zatim Vazquez je vratio vodstvo Rayu. Na idući gol čekalo se do 72. minute kada je Piti zabio iz penala za 3:1 gostiju i time osigurao trijumf Madriđanima.

Rezultat je na konačnih 3:2 uspio smanjiti Iborra na drugu asistenciju Rubena Garcije na utakmici, a budući da se igrala 86. minuta dvoboja, više nije bilo vremena za povratak domaćina u susret. Stoga je Rayo s nova tri boda napredovao za dvije pozicije na tablici La Lige i sada je osmi, dok je Levante ostao na 13. poziciji dva kola prije kraja prvenstva.