Primera División, 36. kolo, 20.05.2013, 22:00 h
Mallorca 1:0 Real Betis
Real Betis

Mallorca pogotkom Hemeda svladala Betis i pobjegla s dna Primere

Igor Šestak • utorak, 21.05.2013.

Posljednju utakmicu 36. kola Primere u ponedjeljak navečer su na stadionu Iberostar odigrali Mallorca i Betis. Bodovi su bili potrebni i jednima i drugima. Mallorci kako ne bi postala drugoligaš, a Betisu u borbi za plasman u Europsku ligu. Sretniji i spretniji na kraju su bili nogometaši Mallorce i odnijeli pobjedu zahvaljujući pogotku Hemeda u 21. minuti.

Kako ne bi dva kola prije kraja sezone osigurala put u drugoligaško društvo, Mallorca je u posljednjoj utakmici 36. kola Primere morala pobijediti Betis. Cilj je ispunila zahvaljujući pogotku Hemeda iz 21. minute i pobjegla sa začelja prvenstvene ljestvice.

Domaćini su od prvog sučevog zvižduka "navalili" na vrata Betisa i u prvih dvadesetak minuta stvorili nekoliko odličnih prilika koje su ostale neiskorištene. Najbliže pogotku bio je Tomer Hemed u desetoj minuti kad je uzdrmao gredu.

Izraelac se iskupio u 21. minuti. Betisov vratar Adrian slabo je reagirao na udarac Victora, a Hemed se našao na pravom mjestu i pogodio za vodstvo Mallorce. I nakon postignutog pogotka domaćini su zadržali inicijativu i prijetili drugim pogotkom. Adrian je upisao nekoliko obrana, a u pokušajima je prednjačio Victor. Betis je zaprijetio tek u završnici poluvremena pokušajima Marija i Pabona

U drugom poluvremenu prilika je bilo manje nego u prvom, a udarci su na obje strane bili uglavnom neprecizni. Vratari nisu imali previše posla i na semaforu je do isteka vremena ostalo stajati 1:0.

S tri osvojena boda Mallorca je pobjegla s dna tablice. Na kontu ima 32 boda, jedan više od Celte, dva manje od Zaragoze i tri manje od Deportiva koji drži željeno 17. mjesto. Betis je propustio priliku ugurati se na šesto mjesto koje vodi u Europsku ligu. Nakon ovog poraza ostao je sedmi s dva boda zaostatka za Malagom.