Ivan Pavić • nedjelja, 19.05.2013.

Borba Valencije i Real Sociedada za četvrtim mjestom nastavila se i u novom kolu španjolske Primere. Obje momčadi su upisale pobjede nad svojim protivnicima i ostale bodovno poravnate na prvenstvenoj ljestvici. Naš reprezentativac u redovima Seville, Ivan Rakitić, postigao je prvi pogodak u susretu protiv Sociedada...

U subotnjem programu španjolske Primere odigrana su tri susreta. U susretu Getafea i Valencije, u kojem je Valencia trebala tri boda kako bi barem na nekoliko sati pobjegli Sociedadu, Valencia je bila bolja na terenu, i ako su uspjeli pobijediti s minimalnom razlikom, potpuno zasluženo su odnijeli bodove iz Madrida.

Pogodak vrijedan tri boda stigao je nakon što je na 16 metara loptu primio Banega i dodao do Mathieua koji pogađa loptu neobranjivo šalje u mrežu vratara Moye. Prije pogotka Getafe je prijetio preko Pedra Leona, a kasnije preko Lafite, ali mreža Valencije ostala je netaknuta do kraja susreta.

U susretu Granade i Osasune, koji još uvijek nisu osigurali ostanak, pobijedili su domaćini i to uvjerljivo po rezultatu. Osasuna je imala i više udaraca u okvir i van okvira vrata, ali Granada je bila puno preciznija. Od četiri udarca u okvir vrata, Granada je postigla tri pogotka.

Na odmor je Granade otišla s minimalnom prednošću nakon pogotka El-Arabija na asistenciju Siqueire. Zaprijetili su gosti preko De las Cuevasa pred kraj prvog poluvremena, ali bezuspješno. Drugi dio ostao je bez pogodaka do 80. minute nakon što je vodstvo Granade udvostručio asistent kod prvog pogotka, Siqueira. Bio je siguran s bijele točke, a krivac za prekršaj bio je Nano koji je u igri proveo devet minuta prije isključenja. U 92. minuti konačnih 3:0 postavio je Buonanotte na asistenciju napadača Ighala.

U posljednjem susretu večeri, Sevilla našeg Ivana Rakitića dočekala je Real Sociedad koji je trebao tri boda kako bi se vratio na mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Rakitić je odigrao svih 90 minuta i imao vrlo zapaženu ulogu. Upravo je on doveo Sevillu u vodstvo u desetoj minuti nakon asistencije Kondogbije.

Nažalost po Rakitića i Sevillu, već šest minuta kasnije zabio je Rakitić i drugi pogodak, ali ovaj put skrenuvši loptu u svoju mrežu. Konačni rezultat postavljen je već u 24. minuti kada je Agirretxe na asistenciju Martíneza postigao pogodak za 2:1 i vrijedna tri boda za Sociedad.