Montpellier pobjednik Kupa, u finalu nadigrao neprepoznatljivi PSG

Mihaela Bradovski • subota, 25.05.2013.

Rukometaši Montpelliera osvajači su francuskog Kupa. U finalnom dvoboju svladali su PSG rezultatom 35:28 i potpuno zasluženo sezonu završavaju s trofejom u rukama. Canayerov sastav do ovog je trijumfa predvodio vratar Robin, a odličan je bio i Dragan Gajić. Najbolji desni vanjski LNH-a, Marko Kopljar u strijelce se upisao četiri puta, dok je Metličić unatoč svom jednom dvoranu napustio mnogo zadovoljniji...

Montpellier - Paris Saint Germain Handball 35:28 (19:13)

Za razliku od nedavno odigranog prvenstvenog dvoboja koji je završio podjelom bodova, a u kojem je momčad Patricea Canayera veći dio vremena hvatala zaostatak, već u prvom dijelu današnjeg finala branitelj naslova stigao je do visokih šest pogodaka prednosti. I dok je u spomenutom dvoboju 23. kola vratar PSG-a Sierra skupio fenomenalnih 20 obrana, večeras je u Bercy dvorani u sjajnom izdanju bio vratar Montpelliera Mickael Robin.

Od starta dvoboja Montpellier je kroz igru pogodak za pogodak održavao minimalnu prednost, a onda je nakon prve od tri obrane Robina u nizu Vilovski pogodio za prvih +2 svoje momčadi. U tim početnim minutama najbolji su u sastavu PSG-a bili Hansen i Kopljar koje je Gardent odmarao u prošlom kolu, no i njih su dvojica kao i ostatak društva odigrali daleko ispod očekivane razine.

Serija Robinovih obrana dovela je Montpellier na 6:3, no zahvaljujući obranama Sierre na drugoj strani te brzim pogocima Honrubije i Hallgrimssona i preciznom Bojinoviću s linije sedam metara na ulasku u drugu polovicu prvog dijela PSG je uspio nadoknaditi zaostatak. Nakon 9:9 sastav Montpelliera ponovno daje gas, u narednim su minutama pogađali Malmagro, Hmam, Vilovski, te ponovno Hmam nakon čijeg je pogotka za 13:10 Gardent zatražio minutu odmora.

Kopljarova četiri, Metličićev jedan

Četiri pogotka ugradio je Marko Kopljar u poraz svoje momčadi, a jednak broj pogodaka u dresu PSG-a postigli su i Hansen, Honrubia i Abalo. Pet je puta precizan bio tek Garcia. U redovima novo-starog osvajača četiri je puta uspješan bio Kavtičnik, po pet pogodaka postigao je Tej, dok su Gajić i Accambray svaki poentirali po šest puta. Metličić se u strijelce upisao jednom, na startu drugog dijela.

Minute do odlaska na odmor najslabije su PSG-a ove sezone, niti nakon time-outa stvari nisu krenule kako je pariška klupa očekivala, Robin, ali i isključenja Honrubije i Diawa pogurala su Montpellier prema novoj seriji i konačnih, velikih 19:13 na poluvremenu. Kopljar je to prvo poluvrijeme arhivirao s tri pogotka, Metličić je prema Sierri pucao jednom, no nije uspio realizirati svoj pokušaj.

Za razliku od završnice prvog dijela, rukometaši PSG-a u nastavak su ušli ne komplicirajući mnogo u napadu što je rezultiralo brzim pogocima Bojinovića i Abaloa, a nakon prvog pogotka Metličića i Kopljara i Honrubije te je nakon pet minuta igre u drugom dijelu Montpellierova prednost prepolovljena. No ubrzo se ponovno probudio Robin, Parižane je pogodila i ozljeda Diawa i samo dvije minute kasnije novi francuski prvak ponovno je bio u zaostatku od pet pogodaka.

Svoje jedino isključenje Metličić je zaradio u 40. minuti, no niti s igračem više PSG nije uspio smanjiti zaostatak štoviše, nekoliko trenutaka kasnije, točnije u 14. minuti nastavka Grebille pogađa za novih +6, a već u idućem napadu Gajić iz kontre pogađa za Montpellier odličnih 26:19. Struka Parižana tada je ponovno bila primorana brzo zatražiti time-out.

Točku na i stavio je Dragan Gajić deset minuta prije kraja utakmice svojim dvama pogocima u trenucima kada je njegova momčad igrala s dva igrača manje. Uz isključenje Teja i Vilovskog Montpellier uspijeva prednost podići na uvjerljivih 31:22. U 53. minuti Accambray prednost svoje momčadi diže na dvije znamenke i tada kreće veliko slavlje navijača MAHB-a na tribinama pariške dvorane.

Četiri minute prije kraja zaiskrilo je na terenu, isključeni su Hmam, Tej i na drugoj strani Abalo, rukometaši PSG-a uspjeli su do kraja smanjiti zaostatak na pristojnijih 35:28, no još će dugo žaliti što su većinu vremena ove trofeja vrijedne utakmice ostavljali dojam kao da se na njoj nisu niti pojavili.

S druge strane, nakon rekordna četiri osvojena trofeja prošle sezone rukometaši Montpelliera uspjeli su obraniti barem ovaj jedan, a pobjeda koja je daleko od teško izborene u jednu im je ruku i satisfakcija za prvenstveni poraz iz trećeg kola (24:38).

• Obrisan korisnik26.05.2013. u 00:36
    hmm to je diskutabilno,vidjet cemo kako ce psg u ligi prvaka dogodine izgledat mislim da bi mogli na final4
  • loozer26.05.2013. u 00:08
    Dokaz da nije najvažnije nakrcat klub sa "zvijezdama", treba neko i na klupi bit ko će to znat posložit, a psg sigurno nema trenera dostojnog ovih igrača