Primera División, 38. kolo, 01.06.2013, 17:00 h
Real Madrid
Real Madrid 4:2 Osasuna
Osasuna

Ivan Dominik • subota, 01.06.2013.

Posljednje, 38. kolo španjolske La Lige startalo je popodnevnom subotnjom utakmicom između madridskog Reala i Osasune na Santiago Bernabeuu. Prije nego što ovogodišnje prvenstvo, koje je već dosta ranije osigurala i osvojila Barcelona, dovrše ostali sudionici lige uključujući prvake iz Katalonije u večernjim utakmicama, Real se za ovu sezonu oprostio od svojih navijača i dosadašnjeg trenera Josea Mourinha...

Real Madrid - Osasuna 4:2 (2:0)

Prva španjolska nogometna liga - Primera
38. kolo, 1. lipnja 2013. godine
Madrid, stadion - Santiago Bernabeu
Sudac: Miguel Perez

Strijelci: Higuain 35', Essien 39', Benzema 70', Callejon 87'/ Roberto Torres 52', Cejudo 63'

Real Madrid: Jesus Fernandez - Essien, Carvalho, Albiol, Arbeloa (od 85' Diego Llorente) - Modrić, Özil (od 81' Omar), Callejon, Di Maria (od 46' Nacho Monreal) - Higuain, Benzema
Trener: Jose Mourinho

Osasuna: Asier Riesgo (od 75' Ricardo) - Nano, Unai Garcia, Ruben, Oier - Silva (od 78' Mesa), Timor, Armenteros - Cejudo, Roberto Torres, Joseba Llorente (od 46' Onwu)
Trener: Jose Luis Mendilibar

Žuti kartoni: Higuain 44'/ Unai Garcia 44'

Zadnju svoju utakmicu tekuće sezone Real Madrid je na svom stadionu počeo dosta loše, što se može pripisati i "šarenoj" ekipi Madriđana koju je Special One poslao na travnjak Santiago Bernabeua. Jose Mourinho ostao je do kraja "pedro" i čvrst na svojim (djetinjastim) stavovima te je pored živog i zdravog Ikera Casillasa - trenutno vjerojatno i najboljeg vratara svijeta, a svakako uz Buffona najboljeg u posljednjem desetljeću - na gol odlučio postaviti četvrtog golmana svog kluba, Jesusa Fernandeza.

Slika 1 od 1.

Uz to, Mou je na lijevog beka stavio Essiena, Hrvat Luka Modrić počeo je od prve minute na poziciji zadnjeg veznog, dok su igrali i Albiol, Carvalho i Callejon u prvih 11, u kojima nije bilo Cristiana Ronalda, dok je napadački par činio dvojac Higuain - Benzema.

Zbog svega toga, već je na početku utakmice Osasuna stvorila nekoliko neugodnih prilika pred golom domaćina; prvo je zaprijetio Timor u prvoj minuti udarcem pored gola, a malo kasnije je Argentinca Emiliana Armenterosa spriječilo zaleđe da se nađe u odličnoj prilici za postizanje pogotka. Real je prvi puta zaprijetio preko Essiena i njegovog udarca glavom pored gola u sedmoj minuti, no i kasnije su bolje i frekventnije prilike imali gosti.

Najopasniji igrač u prvom dijelu bio je odlični Armenteros, no nije uspio poentirati pored vrlo dobre i pribrane domaće obrane. Modrić je imao jedan zapažen udarac u 25. minuti, međutim, Osasuna je na Bernabeuu bila bolja momčad sve do ulaska u završnicu prvog dijela. Tada je konačno Real iskreirao pravu šansu i poveo golom Higuaina koji je na asistenciju Angela Di Marije zabio za 1:0 u 35. minuti.

Do kraja poluvremena Osasuna je potpuno pala u igri, a Los Blancosi su to iskoristili te na odmor otišli s prednošću od 2:0. Drugi gol Reala zabio je Essien glavom poslije ubačaja Mesuta Özila, a nakon još nekoliko prilika sastava iz Pamplone u kojima je prednjačio Joseba Llorente, prvo je poluvrijeme zaključeno glatkim i sigurnim vodstvom Kraljevskog kluba.

Početak nastavka donio je drugačiji, suprotni scenarij od onog na startu prvog dijela. Real je započeo bolje u drugom poluvremenu, ali je nakon samo sedam minuta igre primio pogodak. Strijelac za baskijsko smanjenje rezultata na 2:1 bio je Roberto Torres, a nakon toga su ponovno nastavljeni napadi domaćih Madriđana.

Ipak, premda je Real nastavio napadati, nije bio efikasan, dok je Osasuna, koja je ipak imala neke konkretne prilike s vremena na vrijeme, u 63. minuti uspjela izjednačiti. Trener Pamplonaca Jose Luis Mendilibar osvježio je svoju momčad s nekoliko novih igrača, a napadač Manu Onwu, koji je ušao umjesto Llorentea, asistirao je Alvaru Cejudu koji je izjednačio na 2:2 za šok u španjolskoj prijestolnici.

Međutim, nakon toga Real se opet trgnuo i počeo dominirati, dok se Osasuna morala povući izuzev konstantnih prijetnji Armenterosa i strijelca Cejuda. No, egal nije dugo trajao i već u 70. minuti Real je poveo 3:2 preko Benzeme kojeg je uposlio sjajni Özil. Sedam minuta kasnije Kraljevski klub zabio je i četvrti svoj pogodak na utakmici, no Callejonov je zgoditak opravdano poništen zbog zaleđa. Nakon tih uzbuđenja utakmica se napokon malo smirila, lijepu je prigodu zapucao i Luka Modrić koji je pucao neprecizno u 74. minuti, a potom su obje momčadi relativno mirno ušle u zadnjih deset minuta utakmice.

Do kraja utakmice, u samoj završnici, zabijen je još jedan pogodak, a ovoga puta je Callejon uspio poentirati regularno. Zabio je perspektivni Španjolac za 4:2 u 87. minuti na asistenciju Benzeme i time zaključio utakmicu, sezonu Reala i Mourinhovu eru na klupi Kraljevskog kluba. Susret s Osasunom Real je tako završio rezultatom 4:2 i pobjedom za utjehu okončao potpuno lošu i neuspješnu sezonu.

• irilov02.06.2013. u 17:33
    ja mislim da je pošteno reć da mou ima podršku one baš navijačke grupe, organizirane- ultras sur, dok ostatak javnosti u medridu više podržava ikera.
    irilov
  • Vugi702.06.2013. u 02:44
    Nije uopće istina. Iker ima daleko veću podršku navijača nego Mourinho. Na svakoj domaćoj utakmici Mourinhu 75 % navijača zviždi zbog Casillasa. Upravo se Mourinho htio staviti iznad svih i to je vidljivo bilo danas kada Casillasa nije stavio na gol.Puno draže mi je da Casillas ostaje, a Mou... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik01.06.2013. u 21:55
    mourinho je od dijela tribine di su najzesci navijaci dobio ovacije, a iker zvizduke prije par utakmica...to ipak nesto govori...iako ga osobno ne volim zbog moralno upitnih metoda motivacije di uvjeri svoju ekipu da su svi, od sudaca, protivnika, navijaca krvolocne zvijeri koje ce ih rastrgati ako... [više na forumu]
  • etti01.06.2013. u 21:47
    Higuain zabio vjerojatno zadnji gol za Real, to je otprilike i izjavio nakon utakmice.
    etti
  • Obrisan korisnik01.06.2013. u 21:27
    Madridska era baš mu nije donjela neke rezultate.Pamtit ćer je jedino po patološkoj mržnji prema Barci