Primera División, 38. kolo, 01.06.2013, 19:00 h
Barcelona
Barcelona 4:1 Málaga
Málaga

Ivan Pavić • subota, 01.06.2013.

Drugu utakmicu posljednjeg kola španjolske Primere odigrali su novi prvak Barcelona i Malaga. Barcelona je na svom stadionu navijačima poklonila pobjedu s četiri pogotka u mreži Malage, u otvorenoj utakmici bez grubih prekršaja, s prepoznatljivom Barceloninom tika-takom...

Već u četvrtoj minuti prvaci su došli u vodstvo. Iniesta je poslao dobru dubinsku loptu za Pedra na deset metara od vrata Malage, a Pedro je nesebično dodao do Ville kojemu nije bilo teško poslati loptu u mrežu gostiju.

Deset minuta kasnije Barcelona je udvostručila vodstvo. Nakon što je Villa izgubio loptu, ponovno ju je u posjed domaćih vratio Fabregas, te se na lijevoj strani, nakon duplog pasa s Iniestom, riješio svojih čuvara i bez puno problema poslao loptu sa 16 metara iza leđa Caballera.

U 16. minuti još jednom je Caballero morao po loptu u svoju mrežu. Nakon što je Xavi izveo korner s lijeve strane, gostujući igrači izbacili su loptu na dvadeset metara na desnu stranu. Tamo se nalazio Montoya koji lijepim udarcem u suprotnu stranu neobranjivo puca te povećava vodstvo Barcelone na 3:0.

U nedostatku prilika za Malagu u prvom dijelu, dvije najbolje poluprilike imali su u 21. minuti kada je Santa Cruz glavom pucao pored vratnice nakon ubačaja iz kuta, te udarac Julia Baptiste sa 16 metara, koji je Pique dirao dovoljno da lopta zatrese mrežu s vanjske strane.

U drugi dio krenulo se otvoreno s obje strane. Baptista je u 51. minuti bio u izglednoj situaciji, ali njegov pokušaj obranio je Pinto. U idućoj minuti kaznila je Barcelona promašaj Baptiste. Lopta je došla do Inieste, koji s otprilike 25 metara precizno puca u lijevi gornji kut i pogađa za velikih 4:0.

S dobrim akcijama svake minute nastavila je Malaga, točnije Isco. Ušao je u šesnaesterac domaćih, ali nije bilo dovoljno preciznosti u njegovom udarcu. Ipak, u 56. minuti Malaga je uspjela postići zasluženi pogodak.

Gamez je s desne strane ubacio loptu na sedam-osam metara, a na loptu je prvi stigao bivši dinamovac Pedro Morales, te sjajnim volejem pogađa za smanjenje vodstva domaćih. U 64. minuti opet je raspoloženi Morales bio u dobroj prilici. Nakon akcije s Iscom, našao se sam na 16 metara, te je pokušao uhvatiti Pinta na krivoj nozi, ali lopta je otišla malo izvan okvira vrata.

Do kraja utakmice bilo je još prilika sa obje strane, ali nisu to bile preozbiljne prijetnje po vratare. Najbolju priliku imao je Pedro kada se našao sam pred Caballerom, ali vratar Malage sjajno je reagirao te spasio svoju momčad da ne ode s pet golova u mreži.

Najemotivniji trenutak utakmice dogodio se u 76. minuti kada je Éric Abidal popraćen ovacijama publike ušao u igru umjesto Piquea, i time odigrao svoje posljednje minute u dresu Barcelone, od kojeg će se oprostiti s još jednim trofejom.

• ALGHAZANTH01.06.2013. u 22:06
    Ali će ubrzo već idući mjesec ponovo biti zanimljivo kada počnu 1. pretkola Europskih natjecanja i one ''jake'' utakmice koje nas čekaju.