Maj Gašparac • subota, 01.06.2013.

Nakon posljednjeg kola španjolskog prvenstva poznat je i četvrti sudionik u Ligi prvaka. U kvalifikacije tog natjecanja iz Primere će ići Real Sociedad koji je iskoristio posrtaj Valencije na gostovanju u Sevilli...

Nogometaši Real Sociedada plasirali su se u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone. Klub iz San Sebastiana svladao je na gostovanju Deportivo rezultatom 1:0, iskoristio poraz Valencije od Seville i osvojio četvrto mjesto. Zbog ovog poraza momčad iz La Corune pala je na 19. mjesto na ljestvici i sljedeće sezone će nastupati u drugoj ligi.

Valencia je u ovo kolo ušla na četvrtoj poziciji, koje joj je donosilo Ligu prvaka, no zahvaljujući uvjerljivom porazu na gostovanju kod Seville rezultatom 4:3 sezonu završava na petom mjestu. Susret je izvrsno započeo za nogometaše Valencije koji su do vodstva stigli nakon 12 minuta preko Evera Banege. Tu prednost Šišmiši su držali do završnice prvog poluvremena, kada su domaćini u razdoblju od 40. do 44. minute preokrenuli rezultat zahvaljujući dvama pogocima Alvara Negreda.

Nakon nešto više od deset minuta igre u nastavku Valencia je poravnala rezultat, no ubrzo nakon toga Negredo je svojim trećim pogotkom vratio Sevillu u prednost. U 61. minuti raspoloženi Negredo je postigao i svoj četvrti pogodak za 4:2, a asistirao mu je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Do kraja susreta Valencia je uspjela tek smanjiti na konačnih 4:3.

Izuzetno bitnu pobjedu u posljednjem kolu izborili su nogometaši Celte koji su svladali na svojem terenu Espanyol, iskoristili poraz Deportiva i izborili ostanak u prvoj ligi. Nogometaši Celte slavili su rezultatom 1:0, a pobjedonosni zgoditak u 16. minuti postigao je Naxto Insa, koji je poentirao na asistenciju Iaga Aspasa.

Član Segunde sljedeće sezone će biti momčad Zaragoze, koja je na svojem terenu s 1:3 poražena od Atletico Madrida i završava sezonu na posljednjem mjestu ljestvice. Svi pogoci na stadionu Romareda postignuti su u samoj završnici utakmice, a dvostruki strijelac u pobjedničkoj momčadi bio je brazilski napadač Diego Costa.

U drugoj ligi sljedeće sezone će igrati i momčad Mallorce koja je uvjerljivo svladala Valladolid, no nije uspjela pobjeći iz zone ispadanja. Nogometaši Gregorija Manzana slavili su s uvjerljivih 4:2. no osvojeni bodovi ih nisu spasili ispadanja.

U zadnjem ovosezonskom kolu Primere Granada je na domaćem terenu svladala Getafe rezultatom 2:0. Buduća momčad hrvatskog vratara Ivana Kelave je povela zgoditkom Nolita nakon malo manje od pola sata igre. Rezultat se na stadionu Nuevo Los Carmenes nije mijenjao do 63. minute, kada su domaćini udvostručili prednost zahvaljujući Youssefu El-Arbiju koji je poentirao za konačnih 2:0.

Zanimljivo je bilo i na stadionu Vallecas gdje su Rayo Vallecano i Athletic Bilbao odigrali 2:2.Do vodstva su prvi stigli nogometaši Rayo Vallecana, koji su poveli u 19. minuti zahvaljujući zgoditku Franca Vazqueza. No, njihova prednost potrajala je tek nešto više od deset minuta. Rezultat je poravnao Markel Susaeta, a rezultatom 1:2 završeno je prvo poluvrijeme.

Athletic je mnogo bolje ušao u nastavak i nakon malo manje od tri minute prešao u vodstvo. Strijelac za 1:2 bio je Aurtenetxe. Ali niti taj rezultat nije stajao dugo na semaforu. Već u 55. minuti Piti je poravnao na konačnih 2:2.

Momčad Betisa sezonu je završila remijem kod Levantea. Konačan rezultat bio je 1:1, a oba zgoditka postignuta su u drugom poluvremenu. S tek osvojenim bodom, sastav iz Seville propustio je priliku za plasman na šestu poziciju, na kojoj je ostala Malaga.

• Obrisan korisnik02.06.2013. u 07:42
    adio depor jad i bjeda odi tamo gdje ti je i mjesto jer sa starim valeronom i ostalim poluigracima nije ni zasluzio vise...
  • Obrisan korisnik02.06.2013. u 00:23
    depor je dno dna
  • The Phantom01.06.2013. u 23:50
    Bilo bi dobro da Baski sačuvaju ovaj kadar i da pokušaju nešto u LP
    The Phantom
  • etti01.06.2013. u 23:45
    Prošle godine Malaga, sad se Sociedad ubacio (možda se ubacio) u Ligu Prvaka. Gledao sam ih par puta, može se reći da igraju dobro, ima zanimljivih igrača.