MAXtv Prva liga, 1. kolo, 13.07.2013, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Sigetu, gledatelja: 2.000
Suci: Fran Jović, Krunoslav Ambrinac, Andrija Olujić (svi Zagreb)
Hrvatski dragovoljac
0:2(0:1) Lokomotiva
Mario Šitum 29'
Ivan Čović 49' (ag)
Lokomotiva

Iz NŠC-a "Stjepan Spajić":Damir Žbulj • subota, 13.07.2013.

Nogometaši Lokomotive rutinski su stigli do pobjede u prvom nastupu nove sezone MAXtv Prve lige. U Sigetu su s 2:0 svladali Hrvatski dragovoljac, koji je ipak pokazao kako neće baš biti lak zalogaj za sve ostale iskusnije prvoligaše...

Krešo Ljubičić
65'
18
Ivan Todorić
71'
22
Sven Jajčinović
78'
22
90'+1'
Tomislav Ivković

Nakon nešto više od dvije godine prvoligaški nogomet vratio se u Siget. Na stadionu NŠC-a "Stjepan Spajić" Hrvatski dragovoljac ugostio je lokalne rivale s Kajzerice, aktualne viceprvake i finaliste Kupa, ekipu Lokomotive.

Lokosima je ovaj susret na otvaranju sezone trebao poslužiti kao generalna proba za premijerni europski nastup, koji ih očekuje narednog tjedna protiv bjeloruskog Dinama iz Minska, a prema ostvarenom rezultatu, više nego prema prikazanoj igri, može se reći kako su ipak uspješno odradili ovaj dvoboj.

Sasvim solidno su Dragovoljci odigrali prvo poluvrijeme povratničkog nastupa, nisu bili nimalo impresionirani ambijentom, suparnikom, međutim, ipak su na odmor otišli s rezultatskim minusom.

U otvaranju dvoboja obje ekipe bile su razigrane, no, osim puno trke i kombiniranja na sredini terena, nije bilo konkretnih prilika pred vratima bilo jednih, bilo drugih. Prva prava situacija bila je ona domaćih igrača, kada je kombinaciju Tomića, Sivonjića i Jakšinića nitko od njihovih suigrača nije dočekao na povratnoj lopti.

Trener gostiju Tomislav Ivković praktički je na teren izveo sastav bez klasičnog napadača, najistureniji je bio Šitum pa je bilo i očekivano kada je većina njihovih pokušaja bila iz daljine. Iz jednog takvog pokušaja u 14. minuti gotovo su Lokosi poveli. Opasno je pucao novopridošli Petar Mišić, lopta je bila u neugodnoj putanji, ali je vratar Čović izbio u korner.

Lokomotiva je ipak stigla do prednosti na isteku prvih pola sata igre. Dragovoljci su tražili prekršaj na sredini terena, sudac Fran Jović pustio je da se igra nastavi, što su odlično iskoristili Lokosi. Petar Mišić fino je podvalio loptu za Šituma, koji je matirao Čovića.

Živnuli su domaći nakon primljenog pogotka, u posljednjih desetak minuta zaprijetili su u nekoliko navrata, pucao je Jakšinić, pored gola te Dario Tomić iz slobodnog udarca, no, u nastavak dvoboja Crni su krenuli sa zaostatkom.

Dragovoljcima nije previše koristio odmor i konsolidacija na poluvremenu, jer su nakon samo četiri minute igre u drugom dijelu primili još jedna pogodak. Chago je pronašao Bručića, njegov pokušaj odlazi u vratnicu, ali se na nesreću domaćih od noge vratara Čovića odbija iza gol linije, za 0:2 Lokomotive.

Gosti su se u narednim minutama svjesno povukli, stali iza lopte, inicijativu su preuzeli Crni, što im se gotovo i isplatilo. Vratar Picak bio je na visini zadatka, kada je u 55. minuti odlično pokupio loptu ispred Jakšinića, dok su nekoliko trenutaka kasnije Dragovoljci složili odličnu priliku, pucali su i Brtan i Sivonjić, ali je akcija prekinuta zbog zaleđa.

Trener Ganjto pokušao je i uvođenjem novog pojačanja, Kreše Ljubičića, igrača na posudbi iz Hajduka, no, jednostavno koliko god da su se trudili i pokušavali, uz premoć u posjedu lopte, prave opasnosti za vratara gostiju ipak nije bilo nije bilo.

Mogao se Petar Mišić, osim asistencijom, proslaviti i pogotkom u 66. minuti, izašao je sam ispred Čovića, ali je u ključnom trenutku promašio loptu. Dragovoljcima je tako u završnici utakmice ostala nada kako bi eventualnim pogotkom unijeli neizvjesnost u završnicu, međutim, završilo je 0:2, za rezultatski rutinsku pobjedu Lokosa na otvaranju nove sezone.

Crni u idućem kolu gostuju u Koprivnici kod Slavena, dok će Lokomotiva nakon premijernog nastupa u Europi igrati u Osijeku.

• Obrisan korisnik14.07.2013. u 00:00
    Chago kad je fit i kad nije sklon ozljedama je odličan igrač.
  • Obrisan korisnik13.07.2013. u 23:03
    koga vi lažete sa dve hiljade ljudi da je bilo?
  • Gh0C13.07.2013. u 21:59
    Lopta od stative ide po liniji, vrlo vjerojatno i od gola. Kontakt s golmanom usmjeruje ju u mrežu. Ne mora igrač rubilovski zakucat da bi mu se pisao autogol. Chago dojmljiv
    Gh0C
  • litleben13.07.2013. u 21:44
    Zar nije Čović golman? Pa nije si on zabio autogol, ako je opće autogol, jer mi se čini da nakon što obrambeni pokušava izbiti loptu, ona se odbija od noge Lokomotivinog igrača.