MAXtv Prva liga, 2. kolo, 20.07.2013, 19:00 h, Koprivnica, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1200
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Damir Kraljević (Zadar)
Hrvatski dragovoljac

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 20.07.2013.

U Koprivnici su se susrela dva kluba koja su u prvom kolu ostala bez bodova, a po 90 minuta, bodovi su podijeljeni. Farmaceuti su tako prekinuli tradiciju posljednjih šest sezona te u prvoj domaćoj utakmici nisu došli do pobjede.

Danijel Zlatar
65'
4
Davor Špehar
67'
24
Mislav Komorski
79'
Krešimir Ganjto

Iako je Ivan Katalinić najavio iskupljenje svojih igrača pred domaćom publikom, a nakon poraza u Parku mladeži u Splitu, u prvom poluvremenu susreta navijači Farmaceuta nisu imali razloga za zadovoljstvo.

Naime, 45 minuta je prošlo u mnogobrojnim pogreškama domaćih nogometaša, koji su izgledali neuigrano i nesigurno u ono što im je za raditi. Dragovoljci im lako oduzimaju lopte i mnogo ozbiljnije prijete domaćem golu.

Tako je prvi pogodak pao u mrežu iza domaćeg golmana Silvija Rodića, nakon što su se domaći navijači ponadali da će Slaven konačno zaigrati. Opsada gola Hrvatskog dragovoljca, u kojoj su Nikola Rak i Dejan Glavica, bezuspješno, pokušavali promijeniti rezultat, premetnula se u slavlje gostiju.

Loptu je uzeo Jan Doležal, prošao s njome na Slavenovu stranu i dodao za Filipa Jazvića. On je izigrao Vedrana Purića i onda loptom prebacio Mateasa Delića i matirao domaćeg vratara Silvija Rodića za 0:1 na semaforu.

Nakon toga, Farmaceuti pokušavaju izjednačiti, a najbolju je priliku imao Nikola Rak u 29. minuti, kad okušava dalekometni šut i tjera Dragovoljčevog vratara Ivana Čovića na rastezanje. Iz kornera koji je uslijedio, najbrži na lopti bio je Petar Filipović, no golman Crnih i to je obranio.

Do kraja poluvremena još je jednom lopta prošla gol crtu, Slavenovog gola, no pogotka nema jer je pokazano zaleđe.

U drugi dio Ivan Katalinić ulazi s jednom promjenom. Na tuširanje je poslao napadača Matea Roskama, a umjesto njega u igru poslao obrambeno orijentiranog Edsona.

Slaven Belupo ubrzo nakon toga je poveo. Vedran Purić iskoristio je nespretno izbijenu loptu Tomislava Mrčele te je s 20 metara pospremio u gol Hrvatskog dragovoljca, te tako vratio Slaven u život.

Potom, Farmaceuti igraju mnogo bolje, no Dragovoljci se ne predaju. U 70. minuti opet su uspjeli zatresti domaću mrežu, za Iliju Sivonjića nabacio je Danijel Zlatar, no sudac je odlučio da se radilo o nedozvoljenoj poziciji.

Negodovanje gostiju koriste domaćini, koji ubrzo potom dolaze do vodstva. Akcija kreće od tek ušlog Daria Melnjaka, koji pronalazi Petra Brleka, a ovaj dodaje do Mateasa Delića, kojem ne treba mnogo razmišljanja da pošalje bombu u gol Crnih za 2:1 i veliki pljesak s tribina.

Do kraja utakmice tribine su zadovoljne i već su počele slaviti kad četvrti sudac pokazuje tri minute sudačke nadoknade. Prebrzo su se međutim svi opustili, jer su Dragovoljci odlučili ići na sve ili ništa i u posljednjoj ofenzivi, u drugoj minuti nadoknade, došli do izjednačenja.

Davor Špehar ispucao je dugu loptu na drugu stranu igrališta, prima je Ilija Sivonjić i loba domaćeg golmana za 2:2 i bod kojeg su Dragovoljci sigurno zaslužili.

• Balthazar21.07.2013. u 14:32
    Prvi je gol čist, drugi je bila ruka Sivonjića. Bio sam na utakmici pa sam vidio i reakciju Sivonjića na poništeni gol - nije se ništa bunio pa po meni to potvrđuje da je opravdano poništen. Osobno mislim da je Slaven bolja ekipa od Dragovoljca bila i jučer, a neki važni igrači su im... [više na forumu]
    Balthazar
  • Hektor33321.07.2013. u 14:02
    Mogla bi upravo ova dva kluba (uključujući i Zadar) biti glavni kandidati za o(p)stanak.
    Hektor333
  • ALGHAZANTH21.07.2013. u 09:52
    Pa zna i on ponekad pogodit'...
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik21.07.2013. u 05:55
    Ma nije u redu, jednom može sudac i pogriješit, al dva regularna gola poništit to je već ludo
  • ronny198721.07.2013. u 01:04
    ne volim dragovoljac, ali još više ne volim nepravdu! po meni oba njihova gola čista, za prvi sam siguran 100%, za drugi 90%... a slaven će po svemu sudeći ove godine čekat teška borba za opstanak...