Branimir Korać • subota, 03.08.2013.

Nakon što je Galatasaray s minimalnih 1:0 svladao Porto, u drugom susretu Emirates Cupa Arsenal i Napoli odigrali su 2:2. Svakoj momčadi pripalo je jedno poluvrijeme, Napoli je vodio 2:0 na odmoru, ali Arsenal se uspio vratiti...

Oba susreta na Emirates Cupu ispunila su očekivanja. Prvi su obilježili promašeni kazneni udarci Porta koji su ga stajali pobjede dok je u drugom susretu Arsenal uspio izboriti remi nakon što je na odmoru gubio 2:0.

Napoli se predstavio u odličnom svjetlu, dobro je odradio prvih 45 minuta, ali borbeni domaćin u nastavku je pokazao veliku volju što se u konačnici isplatilo.

Već u sedmoj minuti Napoli je stigao do vodstva. Na dugačku loptu u kazni prostor išli su Lorenzo Insigne i Carl Jenkinson, Insigne je bio spretniji i poslao loptu u mrežu Lukasza Fabianskog.

Nakon primljenog pogotka Arsenal je zaigrao bolje, imao je priliku u 17. minuti doći do poravnanja, ali nije je iskoristio. Behrami je u 16 metara srušio Gibbsa, dosuđen je kazneni udarac, a Lukas Podolski nije ga uspio realizirati, uspješniji je bio Liverpoolov vratar na posudbi u Napoliju, Pepe Reina.

Kada već Arsenal nije mogao do pogotka, mogao je Napoli. U 28. minuti Goran Pandev je u solo prodoru došao pred Fabianskog i zatim rutinski pogodio za 2:0 i rezignaciju na Emirates stadionu.

Do kraja prvog dijela Napoli je mogao čak povesti 3:0, ali Insigne se ovaj put nije snašao kao u situaciji kod prvog gola i na odmor se otišlo s 2:0 za goste.

U drugom dijelu Napoli je više čuvao prednost nego što je napadao, a Arsenal je pokušavao na sve načine doći do pogotka. U tome je i uspio u 72. minuti kada je Olivier Giroud vrlo lijepo škaricama zatresao mrežu Napolija.

Upornost se domaćinu isplatila u završnici susreta kada je Arteta odlično ubacio, Mertesacker je pucao, no Reina je obranio njegov udarac. Na nesreću španjolskog vratara, lopta se odbila do Laurenta Koscielnog koji lakoćom pogađa za 2:2.

Josip Radošević ostao je svih 90 minuta na klupi.

Arsenal - Napoli 2:2

Arsenal: Fabianski, Mertesacker, Koscielny, Jenkinson (Sagna 56), Gibbs, Rosicky, Ramsey (Oxlade-Chamberlain 63), Wilshere (Arteta 64), Gnabry (Walcott 56), Podolski (Akpom 88), Giroud.

Napoli: Reina, Britos (Albiol 63), Cannavaro, Mesto, Pablo Armero, Behrami (Dzemaili 85), Inler, Insigne (Dossena 76), Pandev (Maggio 46), Hamšik (Mertens 65), Jose Callejon (Higurain 46).

• Obrisan korisnik03.08.2013. u 22:27
    To je taj pobjednički duh. Ja ne znam šta će Wengeru napadač, ovakav Giroud može zabit svakome, rađe da kupe klasnog defanzivnog veznjaka ili stopera.