Sevilla
Sevilla 1:3 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Ante Dubravac • ponedjeljak, 19.08.2013.

U posljednjem susretu nedjeljnog programa prvog kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je na svom stadionu poražena od Atletico Madrida rezultatom 3:1.

Novu sezonu Primere nogometaši Seville otvorili su na Sanchez Pizjuanu porazom od Atletico Madrida. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić na terenu je proveo svih 90 minuta za poraženu momčad.

Od samoga početka domaćini su krenuli nešto agresivnije, a najbliže pogotku bili su u 23. minuti kada je udarac Carlosa Bacce zaustavila vratnica. U 35. minuti MirandaDiego Costa i dovodi goste u vodstvo.

Međutim već u idućem napadu domaćini se vraćaju u igru. Marko Marin je kratko odigrao do Diega Perotte koji s tridesetak metara neobranjivo pogađa za 1:1. Bio je to ujedno rezultat s kojim se otišlo i na odmor.

Odličnu priliku za vodstvo domaćini su imali početkom nastavka kada se Marion oslobodio svoga čuvara, lijepo pronašao Vitola koji iz dobre pozicije pogađa samo vanjski dio mreže. Unatoč boljoj igri Seville u samoj završnici do tri boda su došli gosti.

Prvo je u 79. minuti Gabi asistirao Diegu Costi koji svojim drugim pogotkom dovodi Atletico u vodstvo, a konačnih 3:1 u sudačkoj nadoknadi nakon solo prodora postavio je Cristian Rodriguez.

U idućem kolu Sevilla gostuje kod Levantea dok će Atletico Madrid na svom stadionu dočekati Rayo Vallecano.